Hubnutí s Dokonalou ženou díl 1: Naučila jsem se jíst jinak!

Hubnutí s Dokonalou ženou díl 1: Naučila jsem se jíst jinak!

Kristýně je dvacet sedm let a pracuje jako mzdová účetní. Do projektu se přihlásila, aby se zbavila problému, který má už od dětství. Proč jsme vybrali právě Kristýnu? Když jsme probírali emaily, překvapilo nás, že se vůbec přihlásila. Říkali jsme si, co taková hubená


Kristýně je dvacet sedm let a pracuje jako mzdová účetní. Do projektu se přihlásila, aby se zbavila problému, který má už od dětství.

Proč jsme vybrali právě Kristýnu?

Když jsme probírali emaily, překvapilo nás, že se vůbec přihlásila. Říkali jsme si, co taková hubená holka chce ještě hubnout. Poté, co jsme ji zkontaktovali, jsme se teprve dozvěděli, že si na stránkách našeho partnera NATURHOUSE našla zmínku o tom, že se specializuje také na „novou výchovu ve výživě“ a protože jí celý život špatně a má dlouhodobé zažívací problémy, rozhodli jsme se ji zařadit do projektu.

Čtěte také: Hubnutí s Dokonalou ženou díl 2: Zbavila jsem se břicha

Požadovaný cíl

Kristýna se chtěla naučit správně a hlavně zdravě stravovat, aby se zbavila problémů se zažíváním.Skoro po každém jídle mě tlačil žaludek, a i když jsem toho snědla málo, cítila jsem se přeplněná, “ říká. Když se pokoušela sama podle obecných příruček začít zdravě jíst, okamžitě začala tlpustnout a tak přirozeně zase „najela“ na starý režim. Cíl byl tedy jasný – naučit se zdravě jíst a nepřibrat.

Stanovisko týmu NATURHOUSE

U Kristýny bylo krom žaludečních potíží způsobených nepravidelnou stravou i její velmi nevhodnou skladbou zjištěno, že nemá skoro žádné živiny. V tomto důsledku jí hodně vypadávaly vlasy a měla problémy s kolenem a zápěstím. Hrozila jí osteoporóza. Dietologové jí dokonce diagnostikovali podvýživu. „Doporučili mi napumpovat tělo minerály, vitaminy, naučit se jíst 5x denně zdravá vyvážená jídla – hlavně dostatek masa, ryb, zeleniny, ovoce, vlákniny,“ říká Kristýna. „Dostala jsem také speciální výživové doplňky. Tousty FIBROKI, odvodňovací tabletky, speciální kávu, speciální čaje, chutné tyčinky i sušenky a pak takové vlákninové křupky do jogurtu,“ dodává.  

Výchozí míry a konečné míry

Před zahájením spolupráce s dietology vážila Kristýna 54 kilogramů při výšce 167 centimetrů. Po prvním týdnu přibrala půl kila, v druhém týdnu dalšího půl kila a pak se její váha ustálila. Kristýnina konečná váha je 55 kilogramů.

Čtěte také: Jak zhubnout zdravě

Závěr

I přestože jsem kilo přibrala, na těle pozoruji změny k lepšímu. Nabrala jsem totiž svalovou hmotu. Postavu mám vytvarovanější a pevnější, než dříve. Ale hlavně se dobře cítím. Zhubla jsem 2 centimetry přes boky a zbavila se 2 % tuku. Umím 5 x denně jíst. Žaludeční potíže zcela zmizely. Vlasy mi sice ještě pořád padají, ale lepší se to,“ říká spokojená Kristýna.

Text: Jana Tobrmanová