Trendy v líčení

Základem všeho jsou dobré kosmetické pomůcky. I když sem tam můžete něco koupit v drogerii za méně peněz, do něčeho byste měla investovat více. Je to rozhodně kvalitní řasenka, kvalitní tužka na oči a tmavé oční stíny, které se vám neopráší během první hodiny. TREN


Základem všeho jsou dobré kosmetické pomůcky. I když sem tam můžete něco koupit v drogerii za méně peněz, do něčeho byste měla investovat více. Je to rozhodně kvalitní řasenka, kvalitní tužka na oči a tmavé oční stíny, které se vám neopráší během první hodiny.

Trendy v líčeníTREND 1.: Orámujte oči

Tužky nebo tekuté linky ale v žádném případě nemusíte používat jen na zvýraznění linie podél řas. Zkuste to jinak a naneste je i dále za ohyb víčka. Zkusit můžete i jinou barvu než černou. Skvělé jsou odstíny fialové, khaki a tmavě šedivé. Vyzkoušejte všechny tahy předem, abyste věděla, jak vám bude konkrétní tvar linky slušet.

Čtěte také: Barvení vlasů doma ano či ne?

TREND 2.: Výrazné obočíTrendy v líčení

Obočí vám může pomoct k dokonalému vzhledu, ale může vám také dost ukrást na kráse. Pro perfektní a pronikavý pohled je nutné ho pečlivě upravit, což rozhodně neznamená, vytrhat jej do úzké nevzhledné čáry. Letošní jaro rozhodně uspějete s přirozeným tvarem obočí, které zvýrazníte tužkou v jeho barvě. Pokud husté obočí nevlastníte, mrkněte se po speciálních přípravcích, které jej zahustí uměle (například zhušťující gel od Taliky). Obočí, které budete chtít zvýraznit tužkou, rozhodně nekreslete přímo. Vyčárkujte mezery a ty pak rozetřete prsty nebo štětečkem.

Trendy v líčeníTREND 3.: Barevné jaro

Máto doma jen hnědé a černé stíny na oči? Nebojte se pořídit si i zářivější barvy. Pokud vám nevadí být ve středu pozornosti, můžete vyzkoušet i oční stíny s flitry. Nezapomínejte na přesné provedení make-upu, abyste nepřipomínala spíše cirkusovou postavičku, než odbornici na líčení.

TREND 4.: Nezapomínat na rty

Rtěnky zažily svůj boom před dvěma lety, kdy se opět do popředí dostaly silně nalíčené rty v rudých barvách. Letos nemusíte tolik tlačit na pilu. Pořiďte si kvalitní krémovou rtěnku v odstínu růžové, oranžové nebo broskvové, kterou rty párkrát přetřete. Vaše rty musí vypadat jako šťavnaté ovoce. Pokud chcete matný vzhled, přepudrujte je v závěru tvářenkou.

Čtěte také: Správné odličování 

TREND 5.: MinimalismusTrendy v líčení

Už jste jistě zahlédla v regálech slavný krém od Garnier BB. Přesně v tomto duchu můžete i vyrazit do ulic. Nude look totiž slaví návrat. Stačí mít kvalitní podkladový make-up nebo krém, rozjasňovač, krémový lesk na oči a tváře a v poslední řadě také bílou tužku na oči. Přestože budete vypadat téměř nenalíčená, dá vám to trochu práce. Výsledek ale stojí za to. Vypadat krásně, ale přirozeně, je totiž trhákem letošního jara.

Trendy v líčeníTREND 6.: Návrat do minulosti

Máte ráda starší filmy i tehdejší módu? Nebojte se inspirovat se jí. Zkuste načesaný drdol, vlny a sněhobílou pleť. Uspějete, pokud si rty přetřete výraznou rtěnkou, nebo silně nalíčíte oči.

Čtěte také: Už jste viděli nenalíčenou Lady Gaga?

TREND 7.: Kouřovky bez černé

Kouřové oční stíny nevyjdou z módy nikdy. Na jarní večírky je ale zkuste vytvořit i z jiných odstínu než čistě černé, šedé nebo hnědé. V kurzu jsou nádechy do zlata, fialova a tyrkysova. Zjistěte, která barva vám nejvíc ladí k očím.

Zdroj: extrakrasa.cz