Vyrážíte na hory? Známe tipy, jak si relax na sněhu užijete na maximum!

Vyrážíte na hory? Známe tipy, jak si relax na sněhu užijete na maximum!

Máte v plánu dát městu kopačky po dobu prodlouženého víkendu, nebo na celých sedm dní a nastartovat tak nový rok, jak se patří? Báječný nápad! A abyste se vrátili zpátky do městské divočiny s elánem a úsměvem od ucha k uchu, máme pro vás tahák, co vám tohle všechno p


Máte v plánu dát městu kopačky po dobu prodlouženého víkendu, nebo na celých sedm dní a nastartovat tak nový rok, jak se patří? Báječný nápad! A abyste se vrátili zpátky do městské divočiny s elánem a úsměvem od ucha k uchu, máme pro vás tahák, co vám tohle všechno pojistí.

.Can this just be me, please? Give me five years and I'll have my own mini mountain chalet.:

Dejte si bacha na fyzičku!

Máte v plánu vyrazit na lyže, ale je to už dávno, co jste na nich stáli? Zkuste vaši fyzičku probrat z letargie. V opačném případě si koledujete o namožené svalstvo a v nejhorším případě i o svalovou horečku, a právě ta vám může pěkně znepříjemnit byť sebekrásnější pobyt. Proto si to naštrádujte na procházku, zajděte si na pilates, jógu, nebo protáhněte kostru a svaly v bazéně. A pokud padlo pozvání od známých, nebo překvapení od partnera za pět minut dvanáct (v překledu dvě hodiny před plánovaným odjezdem), nezbývá vám nic jiného, než to první den na lyžích nepřehánět a dávkovat raději pomálu, ať se domů nevrátíte jako zpráskaný pes.

Relax v horském stylu

Po vydatné snídani se vydejte na svah a k večeru zase obsaďte wellness centrum. Naložte se do vířivky, připlaťte si za čokoládový zábal, masku, nebo masáž. Košem ale rozhoďte nedávejte sauně, právě pobyt v ní vás nejenom rozehřeje, ale také navýší vaši imunitu. Snowboard and ski:

Zábava nesmí chybět!

Vyrážíte s bandou skvělých přátel, nebo jen v ryze komorní společnosti jako zamilovaní? Tak i tak si to pořádně užijete. V prvním případě si připravte nejenom svaly ale i bránici, večerní posezení u sklenky vína, starých dobrých hospodských kostek, deskových her, nebo noční koulovačka si vyslouží jednu salvu smíchu za druhou. Kdežto ve dvojici si budete užívat výhradně sami sebe navzájem, těšit se můžete na mazlení, promilované noci, romantickou projížďku na běžkách, sáňkování, nebo stavění sněhuláka.

Pochutnejte si

Možná budete namítat, že po svátcích na vlně cukroví a dalších mlsků si musíte dát na chvíli oraz, ale opak je pravdou. Když je výdej kalorií, musí být i příjem. Tak se nestyďte si objednat kynuté knedlíky s borůvkami, hustě posypané tvarohem a polité rozpuštěným máslem. Pokud míříte za hranice, ochutnejte chutné speciality horské kuchyně se vším všudy. Budete si mlaskat! Rozhodně to ale nepřehánějte s alkoholem, po náročné lyžovačce byste pak i po několika panácích padali únavou, i když normálně toho ustojíte mnohem víc.

Trio tipů na last minute

Vybavte se hřejivým fleecovým pyžamem, které vás nejenom zahřeje, ale i pohladí. Co takhle si večer před usnutím zapsat vaše horské zážitky do deníku, jakmile budete doma, můžete v něm zalistovat a vzpomínky tady budou s vámi coby dup. Mačkejte spoušť kdykoli a kdekoli. Momentky jsou stejně nejlepší. Nepodceňujte kvalitní výbavu, co vydrží několik sezón. pinterest.com