Jak, čím a proč čistit pleť

Jak, čím a proč čistit pleť

Dokonalou pletí se může pochlubit jen málokterá z nás, ale pokud o ni pečujeme opravdu vzorně a soustavně, bude zdravá, krásná a dobře vypadající. Základem je kvalitní spánek, voda
(zevnitř i zvnějšku) a čistota.


Do postele jedině s čistou pletí

Chcete-li, aby vaše pleť působila svěže a také dobře fungovala, věnujte denně několik minut poctivému čištění. Neznamená to, že si budete obličej drhnout kartáčkem nebo ho mýt každé ráno a večer pod tekoucí vodou.
Ani časté čištění během dne není správné, zbytečně byste narušovala ochranný kožní film.

NÁŠ TIP!

Gelová maska Třešeň 30 ml (receptura č. 27)

I zralá pleť může být stejně k nakousnutí jako čerstvě utržená šťavnatá třešnička. Tato gelová maska
s extraktem z třešňových květů a kousků třešňových peciček funguje na bázi jemného peelingu, po kterém bude i stresem napjatá pleť krásně čistá a vypnutá.

Extrakt z třešňových květů je skvělým zdrojem hořčíku, železa, jódu, fosforu, zinku, vápníku, draslíku a křemíku. Z vitamínů obsahuje ve významné míře vitamín A, C, E a B. Působí účinně proti stárnutí, regeneruje kožní vazivo a zklidňuje podrážděnou kůži.

Peeling z třešňových pecek se postará o správné prokrvení pokožky, pleť zbaví odumřelých buněk a nečistot usazených v pokožce. Pleť zanechá hladkou a čistou.

POZOOR!

Rozhodně bez výjimky ctěte kosmetické pravidlo číslo 1: nikdy nechoďte spát neodlíčená! Krémy, make-upy, pudry a jiná líčidla spolu s nečistotami pochytanými na pokožce během dne by během spánku zanášely póry
a nedovolily by vaší pleti regenerovat. Noc je totiž pro revitalizaci pleti ideální, zejména v době mezi 1. a 3. hodinou ranní. Myslete na to včas a uléhejte do postele vždy s čistým obličejem.


A co ráno?

Krémová maska Mrkev 30 ml (receptura č. 64)Babičky s maminkami vždycky říkávaly: "Sněz tu mrkev!" A ať to sami neradi přiznáváme, bohužel měly pravdu. Mrkev však není dobrá jen na oči. Kromě vitamínu A totiž obsahuje i další prospěšné látky a antioxidanty, které zanechají pleť zregenerovanou a rozjasněnou.

Mrkev obsahuje karoteny, které se v organismu mění na důležitý vitamin A. Dále obsahuje cukry, steroly, vitaminy C, E, D, K a vitamíny skupiny B, fosfolipidy a minerální látky jako jsou draslík, vápník, hořčík, železo, selen a jód. Semena mrkve obsahují velké množství silic a kvalitního éterického oleje. Esenciální olej
z mrkvových semen se zředěný používá přímo na pokožku. Podporuje hojení, a proto je vhodný k ošetření ekzémů, dermatitidy a psoriázy. Regeneruje kožní tkáň (spáleniny, jizvy, drobná poranění) a je také výkonný
v boji proti tvorbě vrásek a strií.

Bambucké máslo se při kontaktu s lidským teplem rozpustí a pokryje pokožku mastným filmem. Je vhodný pro všechny typy pleti, i ty nejcitlivější, mastné a problematické. Neucpává póry, nedráždí a působí protizánětlivě. Má také vysoké množství vitamínu E, který pleť nutí k výrobě kolagenu a působí anti-aging účinkem.

 

 

Podívejte se na Havlíkova Apotéka, kde si vyberete ten pravý produkt pro vás!