Chcete mít dokonalé nehty?

Chcete mít dokonalé nehty?


Vnitřní výživu potřebují i nehty

Zdravé nehty narostou v průběhu týdne přibližně o jeden milimetr. Nehty rostou rychleji během dne, v létě, mladým lidem a těhotným ženám. Důležitou roli zde však hraje i výživa. Cílenou stravou dokážeme nehty a ruce zázračně zpevnit a zkrášlit. Ideální jsou potraviny bohaté na biotin (játra, kvasnice, ořechy, žampiony, vločky, maliny), kalcium (v mléčných výrobcích) a magnesium (třeba v dýňových semínkách).

Za nás doporučujeme DIAS BEAUTY! 

Manikúra pro dokonalé nehty

Nehty na rukou jsou citlivější než na nohou. Proto je nesmíme stříhat nůžkami ani kleštičkami. Aby se nelámaly a nezatrhávaly, měli bychom používat pouze skleněné pilníky. Nikdy ne kovové! Důležitý je i způsob a směr: nehet pilujte z vnější strany do středu, a to jedním směrem.

Hladkou a elastickou kůži na rukou a pevné nehty docílíme, pokud si budeme pravidelně jedenkrát do týdne dělat  ozdravnou kúru. O co jde? Stačí pětiminutová koupel rukou v olivovém oleji smíchaném s citronovou šťávou. Čistá šťáva působí jako extra zpevňovač. 

Nejefektivněji odstraňujeme nehtovou kůžičku speciální výživnou tyčinkou. Nejenže kůži zjemní a změkčí,
ale dá se zastrčit tak, aby nepřesahovala na nehet. Nikdy ji nesmíme stříhat, protože je velmi jemná, dokáže se snadno natrhnout a může krvácet. Stříháním zhrubne a ztvrdne, což je opak toho, čeho chceme docílit.

 

 

Text: Ela Procházková