Sexy podpatky – ženská neřest číslo 1

I když je na nožku s ohnutým nártem a vypnutý lýtkový sval hezký pohled, občas není profesionálním modelkám co závidět. Dokonce se už několikrát stalo, že byly tyto „molové divy“ nuceny lobovat za snížení přehnaně obřích podpadků, které byly součástí chystané př


I když je na nožku s ohnutým nártem a vypnutý lýtkový sval hezký pohled, občas není profesionálním modelkám co závidět. Dokonce se už několikrát stalo, že byly tyto „molové divy“ nuceny lobovat za snížení přehnaně obřích podpadků, které byly součástí chystané přehlídky. Konktrétně šlo o uvedení nové kolekce návrháře Roberta Cavalliho. Očividně tento módní mág nesdílí názor svého konkurenta a kolegy, návrháře Toma Forda, který jednou prohlásil: „Podpatky jsou skvělá věc. Prodlužují nohu, postavu, dodávají ženě grácii a sex-appeal. Důležité však je aby jste v tom uměla chodit.“ A nutno dodat, že Ford má svatou pravdu.

Čtěte také: Manolo Blahnik: Autor nejvíc sexy bot

Navzdory varování ortopedů po celém světě, vysoké kranfleky jsou vábničkou na opačné pohlaví již od 16. století. Jedna italská nevěsta byla ve svých čtrnácti letech příliš maličká a tak ji její vynalézavá matka "povýšila." Obula ji do bot na pěti centimetrovém podpatku. Hosté byli okouzleni a objednávky se ševcům jen hrnuly. Skoro polovinu klientely tvořili muži.

Kromě extrémně drahých sexy botek, které vás vyšvihnou do nebeských výšin (téměř doslova), pocházejících z dílny slavného návrháře Manolo Blahnika, jsou velmi populární také dílka jiných designérů. Například  obuv Christiana Louboutina zažívá v podlení době skutečný „boom“. Jeho jarní kolekce 2011 se skutečně zdařila! Výrazné barvy, lehké materiály a především – obří podpatek či platforma...nebo taky obojí – to jsou typycké znaky Louboutinovy úspešné kolekce.

Čtěte také: Jak si vybrat kvalitní střevíčky?

 

Šílená Lady GaGa

Naprosto nejavantgardnějšími střevíčky nebo spíše bufíčky by se dala nazvat většina bot zpěvačky Lady GaGa. Nemyslitelně vysoká platforma, extrémně a neúměrně klenutý podpatek i špička a třpativé materiály. Takové boty se hodí spíš do muzea kuriozit než na jekékoliv nošení. Z ortopedického hlediska jsou naprostými zabijáky zdraví a z praktického pohledu je jasné, že o pohodlí se v tomto případě dá mluvit asi jen ztěží. Extravagantní modely obvykle GaGa hledá u návrhářů jako Alexander McQueen, Ruthie Davis, Victorie Beckham.

 

Půvab i pohodlí

Něžné, nápadité i kvalitní a hlavně pohodlné – takové boty hledáme asi všichni! Velmi empaticky na nás tedy může působit třeba nejnovější kolekce, původem britské návrhářky Tabithy Simmons, jejíž modely uchvátily i takové hvězdy, jako Demi Moore, Keira Knightley, Jennifer Aniston, Taylor Swift apod.

Čtěte také: Oživte svůj botník. A buďte originální!

 

Toužíte po extrémech?

Pakliže fandíte co možná nejoriginálnějším kouskům, ale na GaGa modely si ještě netroufnete, pak hledejte super šílené, přesto bláznivě skvostné střevíčky, nesoucí podpis Kobi Levi! Tento izraelský návrhář obuvi si začíná pomalu ale jistě podmaňovat celý svět módního obouvání.

Text: Ela Procházková