Letní dovolená: Co nikdy nezapomenout, když jdete na pláž?

Vlasová pohotovost Kýženou dovolenou si zaručeně užijete i v případě, že se vyskytnou nějaké méně příjemné drobnosti. Pro vaše vlasy bude však pobyt na přímém a ostrém slunci, společně se slanou mořskou vodou a všudypřítomným pískem vysloveným utrpením. Je proto dob


Vlasová pohotovost

Kýženou dovolenou si zaručeně užijete i v případě, že se vyskytnou nějaké méně příjemné drobnosti. Pro vaše vlasy bude však pobyt na přímém a ostrém slunci, společně se slanou mořskou vodou a všudypřítomným pískem vysloveným utrpením. Je proto dobré, přibalit s sebou kondicionér či vlasové sérum nebo výživnou masku.

Opalovací krémy

Alfou a omegou vašeho kufru by se měl stát opalovací krém, popřípadě krémy. O správné výši faktoru ochrany proti silnému slunečnímu záření je nejlepší, poradit se s lékárníkem. S krémy, majícími takřka trojciferný faktor se vůbec neopálíte a tělo vitamin D potřebuje! Použijete-li však krémy s příliš nízkým faktorem, hrozí vám spálená kůže, která o sobě dá vědět ještě tentýž večer (ohromnou bolestí a nehezkou, růžovou barvou). Daleko nebezpečnější je ale  riziko vzniku rakoviny kůže. Nezapomínejte se natírat každé dvě hodiny, resp. vždy, když vyjdete z vody. Také si nezapomínejte natírat i uši, na které se mnohdy zapomíná. Pokud chcete věnovat speciální pozornost svým rtům, přibalte si na cestu balzám na rty s UV filtrem.

 

Podívejte se na: S malým dítětem je dovolená trochu jiná

 

 

Tělová mléka všeho druhu

Po dni stráveném na horkém sluníčku a povalování se u vody, je vaše tělo vyprahlé a touží po hydratačním osvěžení. Dopřejte mu ho v podobě mléka po opalování. Každá kosmetická značka nabízející opalovací krémy má ve své nabídce i ty po opalování.

 

Pozor na pocení!

Dejte světu pocítit, že nic není cítit. Proti pachu potu raději volte antiperspiranty – jsou mnohem intenzivnější a účinnější, nežli obyčejné deodoranty. Už jen málokterá žena (až na smutné výjimky) zapomíná na tento podstatný kosmetický přípravek.

Saténově jemné nožky bez jediného chloupku
Hlaďoučká pleť na nohou a v podpaží je už dnes nezbytností, ale zapomínat nelze ani na intimní partie. Mějte proto po ruce epilační krémy (holicí strojky), který zabrání tomu, aby z vašich bikin cosi vykouklo. Pokud v intimních partiích trpíte nepěknou vyrážkou po jakémkoliv holení, depilaci či epilaci, pořiďte si raději plavky, jejichž spodní díl bude mít kraťoučké nohavičky. Nejen, že šikovně zakryjí, co má zůstat skryto, ale zároveň dělají i velmi sexy pozadí (na rozdíl od plavek, jejichž spodní část tvoří tanga).

Podívejte se na: Plavky, které umí zázraky

Sprchový peeling

Při základní péči o tělo nezapomínejte ani na peeling, který byste měli provádět maximálně jednou do týdne. Odstraníte tak starou kůži, čím nová dostane nový jas a sametový nádech. Po peelingu aplikujte tělové mléko nebo olej.

 

Krém "záchranář"

Po skončení léta, či návratu ze sluncem zalité exotiky, se mohou na vaší pleti objevit pigmentové skvrny. Ty vám pomohou řešit dermatologicky testovaná séra, krémy a emulze od známých značek „lékárenské kosmetiky“ (Bioderma, La Roche-Posay, Vichy, Imedeen Expression, Altermed,  Eucerin či Avéne).

 

Text: Ela Procházková