Brazilská depilace, snadno a bez pupínků!

Depilace cukrovou pastou slouží k dočasnému až úplnému odstranění chloupků i s kořínky na celém těle. Na rozdíl od depilace voskem u cukrové pasty nehrozí zarudnutí pokožky a popálení (jako u horkého vosku) . Cukrová pasta je velmi šetrná, jelikož se skládá pouze z cukru


Depilace cukrovou pastou slouží k dočasnému až úplnému odstranění chloupků i s kořínky na celém těle. Na rozdíl od depilace voskem u cukrové pasty nehrozí zarudnutí pokožky a popálení (jako u horkého vosku) . Cukrová pasta je velmi šetrná, jelikož se skládá pouze z cukru a vody a uvítají ji hlavně ženy, které se kompletně nebo z větší částí chtějí zbavit ochlupení a nedůstojného „strniště“ v intimních partiích a na tříslech (depilace v těchto partiích se nazývá Brazilská).

 

Depilace cukrovou pastou je velmi stará metoda, která vychází z tradic Blízkého východu a těší se velké oblibě po celém světě. Arabské ženy ji používají již staletí k dosažení absolutně hladké pokožky, bez chloupků.

 

Další výhoda cukrové pasty je její jednoduché použití, které umožňuje provádět ji i doma, což ocení především stydlivější ženy, které se neodváží odhalit své intimní partie v depilačním salonu.

Ceny Brazilské depilace v salonech se pohybují od 600,- – do 2000,- korun záleží na volbě salonu a také partií, které chcete depilovat.

 

Depilace cukrovou pastou doma

Pozor, rozhodnete-li se, že chcete depilaci vyzkoušet doma je nutné držet se přesných instrukcí.

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme použít Cukrovou pastu Ebtesama. Pasta Ebtesama se vyrábí v praktických plastových kelímcích ve dvou velikostech – 300 g a 750g.

 

Postup depilace:

  1. kelímek s pastou prohřejte v horké vodě tak, aby cukrová pasta byla vláčná, ale ne tekutá. Voda nesmí být příliš horká – otestujte na hřbetu ruky! Náš tip: kelímek s pastou lze ohřát i v mikrovlné troubě, ale pozor nerozehřejte pastu moc, pouze tak, aby šlo odebrat potřebné množství, pasta se pak lepí a hlavně v příliš tekuté formě chloupky netrhá!
  2. pokožku očistěte - vhodné je např. omýt depilované místo mýdlem, důkladně osušte. Naneste na depilované místo dětský pudr, který zaručí lepší přilnutí pasty k pokožce a zároveň zvýrazní odumřelé kožní buňky, které jsou pastou také odstraňovány, není však nezbytně nutný
  3. z kelímku odeberte, např. dřevěnou špátlí nebo lžící, potřebné množství měkké pasty, pro začátek bude stačit asi velikost vlašského ořechu. Náš tip: pastu je lepší odebrat např. plastovou lžičkou
  4. pastu držte konečky prstů a tahem s tlakem proti pokožce naneste na depilované místo proti směru růstu chloupků. Náš tip: dbejte na to, aby jste pastu držely pouze konečky prstů, jinak se z ruky těžko dostane, musíte ji smýt a odebrat nový kousek
  5. pastu se snažte nanést v poměrně tenké vrstvě asi tak dvoumilimetrové, 3x přejeďte místo prsty, pokožku nemusíte vypínat jako při použití teplého vosku
  6. pasta Vám stále drží na konečcích prstů
  7. asi 2 sekundy počkejte
  8. trhněte ve směru růstu chloupků, jako by jste chtěla bezbolestně odstranit náplast,  trhněte co nejrychleji a ne ve velké vzdálenosti od pokožky, snažte se trhnout rovnoběžně s povrchem pokožky. Trhnutí směrem nahoru může způsobit drobné modřinky. náš tip: je skutečně důležité trhnout ve směru růstu chloupků, doporučujeme trhnout – krátce –rychle a směrem dolů (co nejblíže k pokožce)
  9. postup opakujte, dokud je depilované místo zcela bez chloupků, odebrané množství pasty můžete použít opakovaně (vyměňte ji až se bude trhat a změní barvu na neprůhledně žlutobílou)
  10. po depilaci pokožku jen omyjte vlažnou vodou bez mýdla a asi za hodinu po depilaci můžete použít tělové mléko jako obvykle náš typ: můžete také požít zklidňující čisticí olej po depilaci, my jsme použily Flying - olej po depilaci z marihuany.

 zdroj: www.cukrovadepilace.cz

 Nutno ještě dodat, že při dodržení pokynů a správného rozehřátí, vytrhnutí chloupků téměř nebolí, opravdu se to dá vydržet a výsledek stojí za to!

 Instruktážní videa:

http://www.youtube.com/watch?v=9XAWzzeQGuk

http://www.youtube.com/watch?v=rHBCtuQWH-E&NR=1

 Text: Jordanka Jirásková