Válčení s jarní únavou

Ráno několikrát přetáhneme budíka se snahou se ještě trošku dospat, celý pracovní den strávíme ve firemní kuchyňce a vaříme si jednu kávu za druhou, přičemž efektivita naší práce se pohybuje někde pod bodem mrazu, k šéfovi na kobereček chodíme s obtisknutými písmenk


Ráno několikrát přetáhneme budíka se snahou se ještě trošku dospat, celý pracovní den strávíme ve firemní kuchyňce a vaříme si jednu kávu za druhou, přičemž efektivita naší práce se pohybuje někde pod bodem mrazu, k šéfovi na kobereček chodíme s obtisknutými písmenky „F“ a „J“ na čele. Někdy odpoledne si vzpomeneme, že máme vlastně děti, cestou do školky usínáme v metru. Doma připravíme vydatný polotovar a při druhém úsměvu Lucie Borhyové upadneme do říše snů. Pořád dokolečka.

„Odpálkujte“ ji! Zn: hned!

Po několika dnech náš obličej přirozeně vypadá jako haloweenská maska nejmladšího syna, čímž uděláme radost maximálně kolegyni, která byla celý život TA DRUHÁ, protože má zuby jako výhybky do pekla. Bojujte za svůj jinak líbivý obličej a odpálkujte únavu a se všemi jejími doprovodnými projevy dřív, než bude mít deformace vašeho vzhledu našlápnuto na alarmující stupeň!

Pátek: Začátek války

Relaxace a odlehčená strava je základem úspěchu. Dřív, než vnitřně vyhlásíme únavě boj, natrénujeme si před zrcadlem zoufalý výraz, který budeme v intenzivních intervalech vysílat manželovi. Měl by říkat něco ve smyslu „Děti chtějí být dnes, zítra, pozítří, popozítří a popopozítří s tátou.“ Následující den využijeme čas, který jinak zaberou naši nejmenší pro sebe. Sobotní ráno si dopřejeme koupel ve vaně plné pěny, uděláme si fresh a lehce posnídáme. Při pocitu jarní únavy je důležité rapidně zvýšit přísun vitaminu C, B a E. Poté se vydáme do sauny. Ta celé tělo příjemně prohřeje. Na nedělní den si naplánujeme čokoládovou masáž, na pondělní odpoledne perličkovou koupel. Po víkendovém uvolnění, najedeme na svůj pracovní cyklus. Abychom nastartovaný elán a vitalitu neztratily, můžeme tělu pomoci energií v tabletkách vhodný je například Ženšen nebo Mateří kašička.

Zakázaná listina

Abychom jarní únavě nedaly šanci, připravme si zakázanou listinu, kterou budeme dodržovat. Měla by obsahovat alkohol (ten, který si dáme v perličkové koupeli, se nepočítá), tučné a sladké pokrmy, energetické nápoje a litry kávy. Omezit bychom měly i kouření.

Text: Jana Tobrmanová