Bílou čepicí zahalené Dolomity

Zastávka u ledového muže Oblast známou pod názvem Dolomity Superski naleznete v severní Itálii, nedaleko od rakouských hranic. Krátce před alpskými středisky narazíte na městečko Bolzano, kterým budete projíždět. Zde můžete navštívit slavného tyrolského ledového muže Ötzi


Zastávka u ledového muže

Oblast známou pod názvem Dolomity Superski naleznete v severní Itálii, nedaleko od rakouských hranic. Krátce před alpskými středisky narazíte na městečko Bolzano, kterým budete projíždět. Zde můžete navštívit slavného tyrolského ledového muže Ötziho, který na vás čeká v bolzanském archeologickém muzeu.
Z Bolzana do lyžařského ráje je to pouhých 40 km. Dolomity Superski totiž není jedním lyžařským střediskem, ale nekončící spletí tratí, přesněji řečeno tento komplex zahrnuje 12 lyžařských středisek : Cortina d´Ampezzo, Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena Alpe di Siusi, Val di Fassa, Arraba, Dolomiti di Sesto, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza, Valle Isarco, Trevalli, Civetta. V případě, že si zakoupíte skipass Dolomity Superski, budete si moc vychutnat všech sjezdovek, pokud se rozhodnete pouze pro jeden z dvanácti areálů, máte možnost „malého skipassu“ - na danou, vámi vybranou oblast.

Sella Ronda
Tento ojedinělý lyžařský okruh lemuje horský masiv jménem Sella. Je dlouhý 37 km a můžete si ho projet ve dvou směrech – po směru hodinových ručiček a proti. Spojuje čtyři lyžařské komplexy a to Alta Badia, Arraba, Val Gardena Alpe di Siusi a Val di Fassa.

Buon viaggio!

Text + foto : Sandra neumanová