Agáta Hanychová řeší AIDS

Agáta Hanychová se po hlavě vrhla do celkové osvěty a podpořila i celosvětový den boje proti AIDS, který tuto problematiku připomněl 1. prosince. A také hned, jak se jí v rámci kampaně dostal do rukou dostal jednoduchý INSTItest na HIV, nelenila a rozhodla se ho podstoupit. Za minutu


Agáta Hanychová se po hlavě vrhla do celkové osvěty a podpořila i celosvětový den boje proti AIDS, který tuto problematiku připomněl 1. prosince. A také hned, jak se jí v rámci kampaně dostal do rukou dostal jednoduchý INSTItest na HIV, nelenila a rozhodla se ho podstoupit. Za minutu věděla, jak na tom je. "Samozřejmě negativní, ale to jsem taky tušila. I když chápu, že někdo při tomto testu prožije tu nejdelší minutu strachu," podotkla modelka.

Kondom a test sebou
Práve tak krátkou dobu totiž otestování trvá. Navíc každý se může otestovat sám, ve svém soukromí. Stačí jen trocha krve a čtyři jednoduché kroky - vše k tomu potřebné je v malém sterilním balíčku. "Myslím, že teď by měl být tento test kromě kondomu samozřejmostí v kabelce všech holek. Takhle si můžou například předem otestovat toho, s kým odejdou z mejdanu. Proč riskovat život, když jsou takové možnosti," dodala Agáta.

Podložený Uzel
Do kampaně se k ní přidal i známý sexuolog Radim Uzel- a při focení bylo opravdu veselo. Aby dosáhl stejné výšky jako modelka v deseticentimetrových podpatcích, musel být podložen několika knihami. "Slečnu Hanychovou jsem samozřejmě znal z médií a vždy na mě působila lépe, než jak byla prezentována. To mi dnes také potvrdila," svěřil se sexuolog. Bedlivě také sledoval, jak se Agáta testuje na HIV.
Novou možností prevence a testování viru byl Radim Uzel doslova nadšený, obzvlášť když zjistil jeho klinicky ověřenou spolehlivost. "Zjištění jasného výsledku v domácím prostředí je srovnatelné s gravitestem - tady stačí kapka krve, a za minutu máte jasno. Pokud právě ta jednoduchost přesvědčí lidi k pravidelnému testování, a tedy ke své ochraně a prevenci, je to skvělá věc," vysvětlil doktor Uzel.

(bk)
Foto: JaroslavUrban/INSTItest