Dobré ráno je pozdrav, který vám zlepší den

Dobré ráno je pozdrav, který vám zlepší den

Dobré ráno se používá jako pozdrav a přání něčeho, co by ráno mělo splňovat. Tedy být dobré. Stojí za tím však mnohem více. Dobré ráno je výraz, který bez rozmyslu používáme každý den. Je to způsob konverzace, určitý startér a je to pozdrav vnímaný jako zdvoři


Dobré ráno se používá jako pozdrav a přání něčeho, co by ráno mělo splňovat. Tedy být dobré. Stojí za tím však mnohem více.

dobré ráno 2Dobré ráno je výraz, který bez rozmyslu používáme každý den. Je to způsob konverzace, určitý startér a je to pozdrav vnímaný jako zdvořilost. Základní pozdrav každého dne však může symbolizovat mnohem více a může váš den skutečně udělat lepším.

Pozdravte a usmějte se u toho. Nic to nestojí!

Někteří lidé se ptají, od kdy jsou rána dobrá? Jiní pozdrav raději ignorují, protože ráno teprve „startují svůj diesel“. Víte ale, jak by bylo na světě krásně, kdybychom se naučili pozdravy říkat s úsměvem a upřímností?

Popřejte dobré ráno kolegům v práci

Přestaňte se vyhýbat pohledům sousedů a kolegů v práci. Prostě je pozdravte. I když nemáte náladu, i když se vám nechce. Zkuste to překonat. Dobré ráno totiž může znamenat celou řadu věcí, v prvopočátku od osoby, která tento výraz použila.

Dobrým ránem přejete více než jen základ těchto dvou slov

Přáním k dobrému ránu dáváte najevo, že si skutečně přejete, aby váš protějšek měl hezké ráno i celý den. To znamená, že netvrdíte, že ráno je dobré, ale že si přejete, aby takové bylo. Navíc je vše v rukou každého z nás, tedy nejde o chybu ve výkladu, ale o maličkost, kterou se můžete naučit.

Vnímejte své okolí. Usmívejte se a zdravte i cizí lidi. Proč by ne?

dobré ráno 1Společenskou formou pozdravu navíc dáváme najevo uznání osobě, kterou míjíme. Víme o ní a netváříme se, že ne. Sociální interakce jsou nesmírně důležité a často na ně zapomínáme. Zdvořilost tedy na prvním místě a možná, když popřejete dobré ráno svému sousedovi, popřeje dobré ráno příště i on vám na oplátku. Nezapomínejte ani na dobrý den, dobré odpoledne či dobrý večer. Tyto banality totiž mohou vyloudit úsměv na tváři mnoha lidem. To za to stojí. Přeci se na sebe nebudeme celé dlouhé dny mračit, no ne?  

pinterest.com