Hubněte odborně za přiměřenou cenu

Peníze vydané za všelijaké "zaručené" prostředky na hubnutí investujte raději do návštěvy u výživového poradce. Nadváha a její další fáze – obezita – jsou dnes považovány za civilizační choroby. Trpí jimi vysoké procento lidí ve vyspělých zemích a jsou příčin


Peníze vydané za všelijaké "zaručené" prostředky na hubnutí investujte raději do návštěvy u výživového poradce.

Hubněte odborně za přiměřenou cenu

Nadváha a její další fáze – obezita jsou dnes považovány za civilizační choroby. Trpí jimi vysoké procento lidí ve vyspělých zemích a jsou příčinou mnoha dalších nemocí, od vysokého tlaku až po cukrovku a infarkt. Není divu, že se jimi zabývají specializovaní lékaři. Možná si myslíte, že když potřebujete zhubnout 5–10 kilo, zvládnete to bez problémů sama. Nasadíte některou z „osvědčených“ dietních kúr – Herbalife, vynechání sacharidů, snížení dávek jídla... a pravidelné cvičení. Přesto se vám váha po pár týdnech znovu vyšplhá nahoru a většinou dokonce dojde k jo-jo efektu a vy máte nakonec víc než před dietou. Komerční diety opravdu pomohou málokomu, navíc za cenu trvalého omezování, které znepříjemňuje život.

Každé tělo je jiné

Odborníci – dietologové – vám snadno vysvětlí, proč to tak je. Na základě běžného interního vyšetření a zjištění vašeho zdravotního stavu totiž určí, kde je důvod vaší nadměrné váhy. Může to být nevyvážená strava, dietní chyby, ale také překyselení organismu, zavodnění nebo některé zdravotní komplikace. Od určení diagnózy pak vede jediná správná cesta k nabytí přiměřené váhy – dietolog vám „naordinuje“ správný jídelníček. Co je důležité pro vaši pohodu? Že při dodržování předepsaného stravovacího režimu nebudete mít nikdy hlad. A nebude vás ani „honit mlsná“, protože vaše tělo bude dostávat vše, co potřebuje.

Kolik stojí dietolog

Zdravotní pojišťovny toto lékařské poradenství nehradí. Takže pečlivě vybírejte, jakou ordinaci navštívíte. Ceny se totiž hodně liší. Obvykle najdete v ceníku první konzultaci kolem 600–800 korun. Například Sunkins, která má pobočky po celé republice, vám ale první hodinové diagnostické vyšetření poskytne za 250 korun. Co dostanete?
  • diagnostiku na speciálním přístroji
  • celkové zjištění vašeho momentálního zdravotního stavu a životních návyků
  • zjištění důvodů, proč právě vy nehubnete
  • doporučení základních změn jídelníčku
  • návrh vašeho individuálního způsobu hubnutí
To je to, co potřebuje člověk se silnou vůlí. Většina z nás ovšem přistoupí na další konzultace, protože víme, že nás lékař napomene, ohlídá. Návštěvy u dietologa mohou být osobní, ale časem možná přejdete na telefon, mail, ICQ nebo skype – tyto komunikační prostředky jsou u poradenských ordinací běžné.

Vyplatí se to?

Zcela jistě. Jen si vzpomeňte, kolik stojí Herbalife, všelijaké koktejly, zaručeně dietní polévky, na kolik vás už přišly nejrůznější pilulky. Návštěva u dietologa je diskrétní, nikde o ní nemusíte mluvit a on nebude nikde mluvit o vašich problémech, pokud nebudete sama chtít dělat jeho službám reklamu. A navštěvujete zdravotnické zařízení – to znamená, že lidem, kteří tady pro vás pracují, jde o vaše zdraví. A to je nejdůležitější. Manžela vezměte s sebou, protože i muži bojují s nadváhou. A ve dvou se všechno táhne lépe, tedy i hubnutí... (gk) Foto: www.pixmac.cz