Kajínek? Do toho jdu, řekla Vilhelmová

Když dostala herečka Tatiana Vilhelmová od producenta a režiséra Petra Jákla nabídku zahrát si hlavní roli obhájkyně ve filmu Kajínek, ani na chvilku prý nezaváhala. Nabídek na filmování má dost, ale tuhle odmítnout nemohla. „Nepřemýšlela jsem ani minutu, protože ten scé


Když dostala herečka Tatiana Vilhelmová od producenta a režiséra Petra Jákla nabídku zahrát si hlavní roli obhájkyně ve filmu Kajínek, ani na chvilku prý nezaváhala.

Kajínek Do toho jdu, řekla Vilhelmová

Nabídek na filmování má dost, ale tuhle odmítnout nemohla. „Nepřemýšlela jsem ani minutu, protože ten scénář byl skvělý. Jsem zvědavá, co na něj řeknou diváci," svěřila se herečka. Film bude mít premiéru už 5. srpna a v roli Jiřího Kajínka se v něm objeví ruský herec Konstantin Lavroněnko. Na roli se Tatiana prý nijak zvlášť nepřipravovala. Nebyl důvod, protože scénář má s realitou společná jen fakta. "Na začátku jsem si přečetla scénář, setkala se slečnou Slámovou, která mu dělá obhájkyni, konzultovala jsem vše se scenáristou, který příběh napsal, a pak jsem se osobně setkala s panem Kajínkem. Všechno jsem si nakonec musela v hlavě trochu zamíchat a začalo natáčení. Dnes přiznávám, že příprava asi mohla být delší, ale bohužel nebyl čas," tvrdí Vilhelmová. S Kajínkovou advokátkou Klárou Slámovou Tatiana v bližším kontaktu nebyla. "Netočili jsme dokument, ale umělecký film, takže nakonec jsem se stejně řídila hlavně svým instinktem, fantazií a poradami s režisérem,\\\ potvrzuje herečka. (KORZO)