Dejte své ložnici francouzský šarm!

Pojem „francouzská postel“ se u nás zúžil na čalouněné jednomatracové letiště s čelem. Ale víc než na konstrukci postele záleží na efektu, který vykouzlí zvláštní druh lůžkovin a zacházení s nimi. Nahlédněme tedy Francouzům do pelíšků. Kdo byl v zemi galských


Pojem „francouzská postel“ se u nás zúžil na čalouněné jednomatracové letiště s čelem. Ale víc než na konstrukci postele záleží na efektu, který vykouzlí zvláštní druh lůžkovin a zacházení s nimi. Nahlédněme tedy Francouzům do pelíšků.

Dejte své ložnici francouzský šarm

Kdo byl v zemi galských kohoutů nebo miluje francouzské filmy, ví, že se tam spí na širokých manželských postelích, pod společnou velikánskou dekou a v obležení několika polštářů. Deka, přikrývka či spíše přehoz, který pokrývá celé letiště, se podloží ještě větším prostěradlem, to se přehne nahoru do manžety – a vzhůru do říše snů. Jde o praktické řešení, protože se nemusí tak často převlékat povlečení, a navíc nabízí celou řadu kombinací, které proměňují fádní místa ke spaní v pestrou paletu vkusu svých uživatelů.

Jako Angelika

Chcete-li spát jako šlechtična, zvolte bílé povlečení (ozdobené kanýry nebo bavlněnou krajkou) a lůžko zastýlejte obrovským, až k podlaze sahajícím a nejlépe háčkovaným přehozem. V létě pod ním bude stačit jen lehká deka, v chladnějších měsících přes ni přehoďte ještě jednu teplejší. Můžete vrstvit podle libosti. Příležitostný pléd, podélně přeložený, může zůstávat přes den v nohách lůžka jako dekorace. Kombinace různých materiálů bílé barvy působí v ložnici vskutku impozantně.

Pro pohodlné divošky

Kdo nerad povléká lůžkoviny, může si pořídit dezénovou prošívanou dvojdeku z dutého vlákna (220x240cm), která se pere v pračce. Pod ni už nemusíte používat prostěradlo, ráno ji jen přetáhnete přes lůžko a máte z ní přehoz. Což jistě ocení především spáči s divokými sny, kteří se v noci neustále melou sem a tam a do prostěradla se zamotávají jako mouchy do pavučiny. Barevným kombinacím se meze nekladou. Což takhle pestře vzorovaná přikrývka, jejíž barvy kopíruje skupinka polštářků?

Moderna, nebo nostalgie?

Nabídka francouzských povlečení je tak široká… stačí mrknout na internet a určitě si vyberete. Pokud rády podléháte módním trendům, oblečete si svoje lůžko do vzorovaných polštářů a jednobarevné přikrývky s širokými pásy téhož vzoru na krajích. (es) Foto: www.pixmac.cz