Štědrý den, na který jen tak nezapomenete!

Štědrý den, na který jen tak nezapomenete!

Kouzelný čas zimních svátků je tady a s ním i Štědrý den, který nejenom naše děti, ale  i my dospělí zbožňujeme. Čekáme na 24. prosinec celý rok, tak si po tom vánočním shonu zasloužíme tento sváteční den prožít v poklidu a za všech okolností výjimečně. Zkuste to


Kouzelný čas zimních svátků je tady a s ním i Štědrý den, který nejenom naše děti, ale  i my dospělí zbožňujeme. Čekáme na 24. prosinec celý rok, tak si po tom vánočním shonu zasloužíme tento sváteční den prožít v poklidu a za všech okolností výjimečně. Zkuste to opsat od nás!

Pohádky a vánoční filmy jsou nutností

Bez výčitek se s dětmi posaďte k televizi a koukejte na námi milované pohádky, které můžeme vidět zase a znovu i po padesáté. Pyšná princezna, Sůl nad zlato, Večernice, Sám doma, Tři oříšky pro Popelku, nebo Anděl Páně se nám prostě neokoukají. Takže dodržujte vaši pohádkovou tradici, zachumlejte se s dětmi i partnerem pod deku, usrkávejte kakao a chroupejte vanilkáče.

Buďte offline

Láká vás kouknout na síť, postovat příspěvky a lajkovat přání vašich přátel? Maximálně vyvěste na svůj profil, že všem přejete božské svátky a kašlete na to. Raději si všímejte toho, jak vašim nejmenším jiskří oči,jak moc se těší na Ježíška a jsou celé rozdováděné. Tato podívaná se vám totiž jen tak neokouká.

Čím vás bude víc, tím lépe

Nenechejte rodiče, nebo prarodiče o svátcích samotné. I když vám to možná neřeknou, tak na 100 % by dali všechno za to, aby mohli kouzelný den, nebo alespoň večer trávit u vás doma s celou rodinou. I když vás máti, nebo otec naštvali kvůli hlouposti, mávněte nad tím rukou. Rozkoly můžete řešit kdykoli jindy, teď je ten správný čas dát najevo, že se přes všechny problémy máte jednoduše rádi. Pokud se k vám ale na štědrovečerní večeři pozvala vzdálená tetička, co pořád remcá, strefuje se do vás a vlastně vás nemá ráda. Tak takovým se bez výčitek vyhněte. Ze svátků byste totiž neměla vůbec nic.

Dodržujte tradice

Někdo chce vidět zlaté prasátko a tak si s chutí smlsne až večer na smažených kapřích podkovičkách. Nachystejte talířek u večeře pro náhodného kolemjdoucího, ať talíře na stole ukazují na sudý počet, pošlete ve skořápkách svíčky po vodě a pozorujte, kam až to doplují, rozkrojte jablko, lijte olovo a pokud jste zatím svobodná koukněte, zda vám rozkvetla barborka,  co symbolizuje vdavky, nebo si hoďte střevícem, ať máte přehled o tom, zda vás ta svatba letos čeká a nemine.

Vánoce jsou pro všechny i pro naše mazlíčky

„Vánoce milujeme úplně všichni a prožíváme je na maximum, proto i náš pes a kočka dostanou vánoční dárky. A nejen to. Náš německý ovčák dostane speciální psí dort a náš kocour si smlsne na rybím filé, které jsem ráno kvůli němu vytáhla z mrazáku,“ tvrdí naše čtenářka Karolína (33) Pokud k vám zavítají toulavé kočky, nasypte jim granule, ptákům zavěste lojové koule a doplňte ptačí zob. Uvidíte, že vám tato maličkost udělá dobře na duši.

Sváteční tipy

Řekněte vašim blízkým, jak moc vám na nich záleží a že jste neskutečně rádi, že jste všichni pospolu. Najděte si čas i na partnera. Sváteční milování nemá chybu. Zajděte na půlnoční. Dopřejte si čas na sváteční look a sáhněte po těch krásných sametových šatech s elegantním rozparkem. Odpusťte. Vám se uleví a veškerá křivda vypluje z vašeho srdce pryč. Zavolte těm, se kterými nemůžete být, i když byste si to moc přáli. A těm, co vás opustili už navždy, jděte zapálit svíčku na hřbitov. freedigitalphotos.net