Když vám doma vládne kočičí výsost!

Když vám doma vládne kočičí výsost!

SOUŽITÍ S KOČIČÍ ŠELMIČKOU MÁ HROMADU VÝHOD. JAKO MÁVNUTÍM KOUZELNÉHO PROUTKU VÁS ZBAVÍ DEPKY A PŘITOM STAČÍ TAK MÁLO. ZABOŘIT RUCE DO HUŇATÉHO KOŽÍŠKU A NASLOUCHAT KOČIČÍMU PŘEDENÍ. OSTATNĚ ŽÍT SPOLEČNĚ V JEDNÉ DOMÁCNOSTI S CHLUPATÝM SPOLUBYDLÍCÍM MŮŽE BÝT TAKY POŘÁDNÁ ZÁBAVA.Máme pro vás nejenom vychytané tipy, ale i postřehy těch, kterým kočky ukradly srdce.

„Když jsem se přestěhovala od rodičů do svého bytu, neváhala jsem a pořídila si ragdolla. Právě tyto kočky jsou mazlíci tělem i duší, vyhledávají vaši společnost, vítají vás u dveří a dokonce i rády aportují,“ svěřuje se čtenářka Martina, která pracuje z domova.

 

Kočka je nezávislá ...

Pes vyžaduje více času nejenom na venčení, ale také na výcvik. Kočka je v tomto směru nezávislá, stačí ji vytvořit dobré zázemí a než se prospí, zarachotí klíče ve dveřích a panička je doma. Každé plemeno kočky je ale jiné a má své specifické nároky. Za samotáře platí spíše britské krátkosrsté kočky, kterým nevadí, když tu a tam se zdržíte v práci, zato ale takový ragdoll by to mohl nést hůře. „Zamilovala jsem do britky a pořídila si kocoura. V mládí to byl poměrně rarach, ale postupem času dospěl a stal se z něho typický briťák. Tím pádem si rád zaleze na nejvyšší příčku svého kočičího stromu a dělá si to, co uzná za vhodné. Když má náladu, přijde si pro pomazlení a jinak se na své domácí dívá spatra. I tak ale toho našeho huňatého sobečka zbožňujeme všichni,“ popisuje povahu kocouřího šlechtice sympatická blondýnka (31).

 

Opravdu fungující lék na stres a všechny strasti světa

Ať se vám stane cokoliv s kočkou to zvládnete přejít mnohem líp. Dřív, než začněte do sebe házet jednu tišící pilulku za druhou,  se raději  zabořte do teplé deky, vašeho chlupatého terapeuta přizvěte na klín a nechejte se ukonejšit jeho vrnivým předením značící maximální spokojenost. Mimo jiné je to také báječná technika, jak podpořit spánek a necítit se v životě, zvlášť tehdy, když žijete sami, tak osaměle. „Právě z tohoto důvodu jsme naší babičce koupili kočku, kterou jsme adoptovali z útulku. Díky ní po psychické stránce zase září,“ vysvětluje Kamila.

 

Máte kočku v bytě? Tyto tipy se jí budou zamlouvat!

Nezapomeňte na škrabadla, nebo škrabací stromy. Kočičí záchod volte ten uzavřený, ať minimalizujete zápach.  Nekupujte granule podle toho, které znáte z televizních reklam, ale raději si pořádně čtěte složení. To je totiž překvapující až až. Kočky nepotřebují jíst obiloviny, nýbrž maso. Dlouhosrsté kočky pravidelně vyčesávejte, ať jim srst neplstnatí. Pokud chcete danou kočičí rasu, preferujte kotě s PP. Přece nechcete podporovat množírny, kde kočky strádají a mají velké predispozici ke zdravotním komplikacím. I když jim nakoupíte kdoví kolik hraček a všech vymožeností, rozhodně nezapomínejte, že největší radost chlupaté šelmičce prokáže tím, když ji věnujete váš čas a lásku.