Sedm destinací, které stojí za to navštívit

Sedm destinací, které stojí za to navštívit

Na světě je prostě krásně. Táhne vás do Evropy, nebo přes oceán vstříc zážitkům a exotickému dobrodružství? Prostě jeďte. A pokud pořád tak nějak váháte kam, tak už nemusíte, máme pro vás tipy na destinace, kde dojdete ke zjištění, že jste si nemohli vybrat lépe. 


Tyto tipy jsme daly dohromady podle zkušeností, rad a doporučení čtenářů. Tak pokud nevíte, kde letos strávíte dovolenou, tak zkuste nachytat inspiraci. Přece nechcete zůstat celou dovolenou sedět doma na zadku.
Vždyť by to byla škoda.

„Nezáleží na tom, kde jsem, ale s kým za zážitky vyrážím. Letos letím s bráchou na Srí Lanku a létě mizím s dětmi na Šumavu, kde si nechám zdát o vůni lesa, borůvkách a nádherném hradu Kašperk, který tak miluji,“ svěřuje se Milada (33).

Zakynthos
Teplé moře, karety, pláž Navagio, Modrá jeskyně a mnohé další. Sem vyrazte klidně s celou rodinou. A rozhodně jen tak nezapomenete.

Kypr
Ostrov lásky a také bohyně Afrodity, která se na pláží Petra Tour Romiou zrodila z mořské pěny. Moře čisťounké jako nikde, pláže ukázkové a jedna lepší než druhá.

Dubaj
Město luxusu, zlata, rekordů, mrakodrapů, nákupní horečky a hřejivých teplot. Rozhodněte si nenechejte ujít Burj Chalífu, Golden Souk a třeba nákupy v Dubai Mall.

Zatančete si v Dominikánské republice merengue, zapalte si doutník, vyrazte na vodopád, na ostrůvek Saona
či Bacardi a prostě prožijte svůj sen o tropickém ráji naplno. Jedině takto bude stát za to.

Kuba
Na nic nečekejte, pořiďte letenky a jeďte objevit ráj, kterému podlehl sám Ernest Hemingway a nechal se touto zemí inspirovat také v jeho příběhu Stařec a moře. Doutníky, historická Havana, napucované veterány, nádherné ostrovy a recept na život plný štěstí a úsměvů.

Mauricius
Vydejte se po stopách blbouna nejapného, utrhněte si plumérii, ochutnejte pravý mauricijský čaj, omrkněte nejcennější známku Modrý Mauricius a rozhodně si vyšlápněte na vodopád, nebo písečné duny Chamarel.

Zanzibar
Ráj pod rovníkem, africký klenot a rodiště Fredieho Mercuryho.  Dříve otrokářské centrum, dnes místo,
kde turisté poznávají aromatické koření a nemohou se vynadívat na spanilost Indického oceánu.