S vervou výletujeme po Česku: Přidejte se!

S vervou výletujeme po Česku: Přidejte se!

Říkáte si, že výletovat po Česku vás dvakrát moc nebere, protože prostě moře je moře? Ověřené tipy našich čtenářů vás nasměrují ke zjištění, že u nás je opravdu krásně. Tak na nic nečekejte, sbalte si saky paky, inspirujte se názory zasvěcených a  vyrazte objevit české skvosty. Jakmile budete z cesty zpátky, je  vysoce pravděpodobné, že naší kotlině přijdete na chuť. Však už bylo na čase!


 

Kateřina (36): Morava je opravdu krásná zem

„Vínečko na každém kroku, srdeční lidé,  úchavtné zříceniny hradu a možnosti ke koupání. Pálava vás jednoznačně nezklame. Má svoje kouzlo, které působí na všechny bez rozdílů. Letní sezónu s dětmi zahajujeme vždy na Pálavě, kdy si vyšlápneme na Sirotčí hrádek a pak si namažeme pod koleny a míříme na Dívčí hrady.
A co vám budu vyprávět, ty panoramata tu námahu smáznout jako nic.

 

Karel (41): Český ráj to je moje slabost

Ať už mě trápí jakýkoliv splín, nebo si chci prostě jen udělat radost, beru roha směr Český ráj, který se jmenuje opravdu příhodně. Je tu tolik přírodních krás, že nevíte, kam se vydat jako první. Mé první kroky vedou na zříceninu hradu Trosky, odkud se koukám do dálky a vím, že tady jsem správně. Dále stojí za návštěvu Prachovské skály a hrad Kost, co nemá široko daleko konkurenci. Tamní mučírna mě opravdu dostala, zajděte sem i vy.  I když žiju v Praze, tak mé srdce navždy zůstalo a zůstane tady, v Českém ráji,“ svěřuje se Karel.

 

Radka (28): Jako Nesmrtelná teta miluji Vranov nad Dyjí

„Narodila jsem v domku s výhledem na vranovský zámek a neznám podle sebe krásnější místo. Udělejte si výlet tam, kde je opravdu, co vidět. Navíc můžete počítat i s koupáním v přehradě.“

 

Tereza (25): Zámek Hluboká je TOP

„Proč všichni potřebujeme jezdit k moři, honosit se do dovolenými za desítky tisíc, když úplně stačí vyrazit k nám a dostat se k zámku Hluboká nad Vltavou. Působí tak majestátně, že rázem zapomenete na celé moře
a jdete prozkoumat tu krásu i zevnitř.“