Sbohem celulitido!

Sbohem celulitido!

Nenáviděný postrach nás, žen. Známe ji všechny, avšak z našich stehen a zadečku bychom ji srdečně a co možná nejrychleji vyhnaly nadobro. Co vlastně znamená, proč se nám pomerančová kůže tvoří s takovou pravidelností a jak ji zamávat na rozloučenou jednou provždy?O co přesně běží?

Díky ďolíčkům, které nám „zdobí“ pokožku, se jí přezdívá pomerančová kůže, jakoby se tento kosmetický nešvar zhlédl ve slupce oranžového citrusového plodu. Avšak zbavit se jí není až tak úplná legrace. Celulitidu charakterizují změny v podkoží, při kterých dochází k nahromadění a následnému ukládání mezibuněčné tekutiny s obsahem toxinů. Markantní podíl má také tvorba dalších tukových buněk, jež mají v popisu práce ukládat tuk spolu s obsahem odpadních látek.

Jaké jsou příčiny?

Další poměrně klíčovou roli hrají hladiny hormonů, a to především jejich nerovnováha. Ta odpovídá nejenom pubertě, užívání antikoncepce, ale také období, kdy si na nás počíhá menopauza. V neposlední řadě musíme také zmínit správnou životosprávu spolu s přiměřeným pohybem a s pravidelným pitným režimem. Nemáte čas, jíte ve spěchu, a to především nezdravé jídlo z fast foodu? Chápeme, že vaše chuťové pohárky se cítí jako v nebi, avšak se zbytkem organismu a s peněženkou tomu bude přesně naopak. Je důležité se vymanit z přebytku kalorických pokrmů, cukru, soli a éček. Přesně tyto atributy se ve velké míře vyskytují také v oblíbených hotovkách, které si přinesete domů z obchodu v krabičce.

Jak tedy na to, aby vám celulitida nasadila kopačky?

Pijte alespoň dva až tři litry čisté neslazené a neperlivé vody. Přesný počet si spočítejte například v mobilní aplikaci dle tělesných údajů. Jedině tak budete mít výsledek vám na míru. Jezte kvalitní bílkoviny jako je kuřecí, králičí, krůtí a rybí maso. Sáhněte také po vejcích, tofu, celozrnném pečivu a  po pestré škále ovoce a zeleniny. Ráno si dopřávejte ovoce, večer zase zeleninu. Když vás přemůže chuť mlsat, zkousněte kousíček hořké čokolády, nebo si na sypejte do dlaně skořápkové plody. Jen pozor, ať neujíždíte na arašídech a jiných plodech v tukových polevách. 

Na zlenivělý tok lymfy mohou upozornit především otoky, a to jak v obličeji, tak také na končetinách či prstech ruky. Prokrvit tkáně můžete také v sauně či na prohřívacích zábalech. Hýbejte se tak, jak to vyhovuje vám, ale jen tak doma neseďte na zadku. Postačí také pravidelné procházky svižnou chůzí, plavání, nebo třeba jízda na kole. S lymfou si rozumí také přístroje typu jako je CELLU M6 ALLIANCE.

Nikdy nevěřte tomu, že vás nějaký krém zbaví celulitidy jen tak,  sám od sebe. Takto bohužel nefunguje, pořídit si takovýto přípravek určitě můžete, avšak jako ten podpůrný prvek k dalším nápravným krokům. Střídejte proudy vody. Teplá a studená, ať se pokožka probudí z letargie a ať se pod ní započne činnost. Inkriminované partie masírujte žínkou z lufy, nebo čerstvě nadrcenou kávou. Oblíbený je také kávový peeling, který si hravě vyrobíte doma. Stačí sprchový gel, trochu mleté kávy a krouživými pohyby pokožku hýčkat.

Ženy z exotických destinací vsázejí také skořici. Pokud se snažíte sebevíc a výsledky nejsou nic moc, tak si rozhodně nekažte náladu. Vždyť těch několik hrbolků vám na kráse neseberou vůbec nic. A pánové si jich stejně nestihnou všimnout.