8 tipů na dokonalý Silvestr pro Dokonalou ženu

8 tipů na dokonalý Silvestr pro Dokonalou ženu

Těšíte se na Silvestra, jen nevíte, jak to všechno zvládnete? Dvě hodiny přípravy před velkým silvestrovským večírkem postačí, abyste se cítila jako královna. Představujeme vám zaručené kosmetické triky, jejichž efekt bude viditelný po celou noc. Hladká tvářička


Těšíte se na Silvestra, jen nevíte, jak to všechno zvládnete? Dvě hodiny přípravy před velkým silvestrovským večírkem postačí, abyste se cítila jako královna. rs_Silvestr1 Představujeme vám zaručené kosmetické triky, jejichž efekt bude viditelný po celou noc.

rs_Silvestr3Hladká tvářička

Pokud jste neměla čas zajít na kosmetiku, naneste si na obličej hydratační nebo relaxační pleťovou masku, případně namažte obličej silnou vrstvou krému. Pak si udělejte heřmánkový napařovací zábal. Vlivem tepla pokožka lépe vstřebá výživné složky, oživí se a vyhladí se drobné vrásečky.

Dekolt bez jediné chybičky

Pokožce se sklony k nadměrnému maštění udělá dobře maska ze dvou bílků, vyšlehaných na pěnu. Rozetřete ji na 10 minut na dekolt a poté opláchněte studenou vodou. Dekolt i ramena poprašte rozjasňujícím pudrem se zlatavými částečkami, nebo natřete třpytivou tyčinkou na obličej a na tělo. Světlo se bude na třpytivých částečkách lámat tak, že drobné kazy pokožky a vrásky budou méně viditelné. Pokud mají vaše šaty dekolt vzadu, rozjasněte podobným způsobem i záda.

Zklidnění očních víček

Než si začnete dělat večerní make-up, na unavená nebo červená víčka přiložte relaxační obklady. Na to postačí dva sáčky heřmánkového nebo šípkového čaje. Ponořte je na 3 minuty do vařící vody, vytáhněte, ochlaďte v ledničce a přiložte na víčka. Pak na pokožku kolem očí jemně vklepejte oční krém nebo gel. Gely neobsahují tuky, které se pod vlivem tepla rozpouštějí, a proto nedráždí spojivky.

Modelování brady

Dvojitá brada nevypadá přitažlivě a přidává roky. Důvěřujte sérům, která napínají pokožku jako lifting. Naneste je na obličej, podbradek i krk. Druhá brada bude méně viditelná, pokud ji poprášíte pudrem o dva tóny tmavším než pudr na obličej. rs_Silvestr2

Malování nehtů

Pokud to děláte v poslední chvíli, může být lakování nehtů těžké. Nanášejte lak s mírou a pokaždé otřete štětec o okraj flakonku. Nejprve udělejte linii uprostřed nehtu od lůžka až po konec. Potom jednotlivými tahy vyplňte boky. Chvíli počkejte a celou proceduru zopakujte ještě jednou. Pokud je vrstva laku nerovná, setřete ji vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači a namalujte znovu.

Svůdný pohled

Řasy, zatočené vzhůru, dodávají pohledu svůdnost a zvětšují oči. Na večer si vyberte řasenku s obsahem elastických polymerů a vosku, které se během vysychání mírně smršťují a dodají řasám žádaný tvar půlměsíčků. Na víčka naneste stíny odolné proti vodě.

rs_SilvestrVe voňavém obláčku

Pokud chcete dlouho pěkně vonět, nanášejte vůni po vrstvách. Do osvěžující koupele přidejte pěnu s vůní vašeho oblíbeného parfému. Po koupeli se důkladně vysušte, nalijte si do dlaně tělový krém, důkladně ho smíchejte s několika kapkami parfému a vetřete do pokožky. Na zakončení silvestrovské toalety se jemně poprašte parfémem. Díky tomu vás bude voňavý obláček provázet po celou noc.

Vášnivé rty

Rtěnka vypadá pěkně jen na hladkých, měkkých rtech. Na vyhlazení drsné pokožky slouží speciální exfoliační balzámy. Jejich výběr je obrovský. Pokud takový kosmetický výrobek nemáte, naneste na rty silnou vrstvu hydratačního krému a masírujte je měkkým kartáčkem na zuby. Můžete si je také na hodinku natřít máslem, ve kterém jste rozpustili med. Na rty se sklony k vysušování jsou nejlepší rtěnky, které zvlhčují a obsahují látky urychlující hojení. Text: Alice Procházková