Domácí relaxační péče

Domácí relaxační péče


Chtěla by jste si dopřát pořádnou lázeňskou relaxační kúru, ale nemůžete si to z různých důvodů dovolit? Pošlete partnera a děti na víkendový výlet a udělejte si doma pohodlíčko. Vše, co k tomu budete potřebovat, je čas, několik běžných potravin ze spížky a oblíbená relaxační muzika.

Připravte si prostor pro relax a meditaci

Abyste si pořádně odpočala, musíte nejprve připravit pohodlné prostředí. Najděte si pokojíček nebo koutek, který máte ráda a obklopte se oblíbenými věcmi – knížkou, květinou, svíčkami nebo polštářky. Pusťte si příjemnou hudbu a vzduch osvěžte voňavou esencí. Zdřímněte si, relaxujte, meditujte. 

Aromaterapická koupel + peeling

Užijte si horkou koupel nebo sprchu s aromatickými olejíčky (levandulové, kokosové, mandlové nebo jasmínové). Peeling pro suchou, odloupávající se kůži si můžete vyrobit i v klidu domova. Potřebovat budete dvě lžíce hnědého krystalového cukru, dvě lžíce ovesné mouky a dvě lžíce olivového nebo mandlového oleje. Po jemné masáži peelingovou „kaši“ opláchněte a na pokožku naneste hydratační krém.  


Péče o pleť

Mezitím co vaše vlasy nasakují živiny z masky, můžete dopřát péči i své pleti. Do kastrolu nasypte hrst sušené levandule (nebo několik kapek levandulového olejíčku), hrstku sušeného rozmarýnu a pět-šest kapek geraniové silice. Nalijte do kastrolu vroucí vodu a nechte na moment bylinky vylouhovat a olejíčky rozpustit. Sedněte si na pohodlné křeslo, hlavu nakloňte nad hrnec a přikryjte se ručníkem či dekou. Pára uvolní póry, které pak můžete pročistit svou obvyklou čistící vodou nebo maskou a na závěr póry opět stáhnete pomocí studené vody
s kapkou citronu. 


TIP REDAKCE:

MYCÍ ŽELÉ DO KOUPELE s vůní plněných pralinek. Pochoutková péče a osvěžující relaxace. Zanechává pokožku měkkou a příjemně provoněnou.

CUKROVÝ TĚLOVÝ PEELING s vůní plněných pralinek. Pochoutková péče s přírodními krystalky cukru, které vyhlazují pokožku. Zanechává pokožku hebkou, hladkou a příjemně provoněnou.

dárková sada Čokoládový mišmaš - Ziaja pro Tebe


Před Vánocemi ho navíc najdete v dárkovém balení. Chcete ho vyzkoušet? Nyní máte šanci v naší soutěži.

Odpovězte správně na otázku:

 

 

 

 

 

 Výherci: V. Bártová, L. Nosková, J. Šimon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: Natalie K.