Kdy a jak naučit dítě smrkat? Dřív než na nočník a hlavně trpělivě
Víte, v jakém věku už dítě zvládne smrkat? A jak mu celý proces co nejlépe vysvětlit? Do všeho vás zasvětíme v našem článku. Kdy nastává nejvhodnější doba pro první nácvik smrkání, vás pak nejspíš překvapí. Zatímco na nočník se děti učí chodit až kolem 15. m
Víte, v jakém věku už dítě zvládne smrkat? A jak mu celý proces co nejlépe vysvětlit? Do všeho vás zasvětíme v našem článku. Kdy nastává nejvhodnější doba pro první nácvik smrkání, vás pak nejspíš překvapí.
Zatímco na nočník se děti učí chodit až kolem 15. měsíce, smrkání můžete začít trénovat už mezi 8. až 10. měsícem. První rok života je batole schopné si tuto základní věc osvojit. A to především proto, že se velmi rádo a často opičí.
Využijte první rok života
Období, kdy ratolest rádo napodobuje lidi kolem sebe, končí zhruba v době, kdy rozbaluje hračky pro děti nadělené na první narozeniny. Byla by tak škoda této příležitosti nevyužít. Když se vám to ale nepovede v průběhu prvního roku, nezoufejte. Půjde to i později, jen budete muset být trpělivější. Nesmíte se hned nechat odradit prvními neúspěchy – vždyť ten človíček bude tuto dovednost potřebovat stále.
Tip: Trénujte s dítětem smrkání, když má rýmu. Viditelné výsledky povedou k úspěchu spíš než pokusy uskutečňované „naprázdno“.
Jak na to? Vysvětlujte a předvádějte
V prvé řadě byste měli dítěti vysvětlit, co musí dělat a jak má celé smrkání vypadat. Také mu předvádějte, jak má vyfukovat nosem – ověřený postup je dát si ruku před ústa a hlasitě vyfouknout nosem. U učících se dětí se stává, že sice vyfouknou nosem, ale zároveň i ústy, což nechceme.
Jakmile se vaše ratolest naučí vyfukovat nosem, začněte s přikládáním kapesníku k nosu. Zmáčkněte dítku jednu nosní dírku, aby mohlo vyfouknout jen tou druhou, nezmáčknutou. Dejte ho do polohy s hlavou v mírném předklonu. Potom už můžete vyfouknout, jak jste ho to naučili.
Malé upozornění na závěr: Nenechte miminko hlasitě „troubit“ – k tomu dochází při nevhodném návyku (vyfukování oběma dírkami) a v jeho důsledku se v uchu vytváří tlaky, které uším neprospívají, ba dokonce mohou vést k zánětům středního ucha.
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)