Mateřská znaménka ukazují ženy prostřednictvím sociálních sítí

Mateřská znaménka ukazují ženy prostřednictvím sociálních sítí

Ženy, které mají na své tváři, krku či hrudníku specifická vrozená rudá znaménka, které se u nás lidově říká „oheň“, se spojily v novém hnutí a prostřednictvím sociálních sítí ukazují svou přirozenou krásu.

Kožní onemocnění naevus flammeus je poruchou cévních kapilár vyskytujících z větší části na krku a v obličeji. Pro ženy i muže jde o celoživotní estetický problém. Onemocnění je vidět hned po narození a postihuje asi 0,3 % novorozenců. Vyznačuje se světle růžovou až tmavě fialovou barvou. S přibývajícím věkem obvykle barva znamínka tmavne případně se ložisko i zvětšuje.

Ženy z různých konců světa se rozhodly ukázat, že jsou krásné i přes tento kosmetický problém. Na snímcích jsou vidět, tak jak je stvořila příroda. Některé svůj „oheň“ zvýrazňují barvami či třpytkami, jiné se nalíčily jen velmi decentně. V každém případě toto hnutí využívá sílu sociálních médií, aby ukázaly své tváře v naprosto epickém světle.

Najdete je pod hashtagy jako #birthmarkgang a #birthmarkbeauty. U fotek pak i různé příběhy. Jedna z žen ke své fotce napsala „Tohle je součástí toho, kdo jsem a je to část mě samotné, kterou považuji za nejkrásnější.“

foto: instagram.com