Soutěžte s Intersportem o vouchery na nákup nejen lyžařského vybavení

Soutěžte s Intersportem o vouchery na nákup nejen lyžařského vybavení


 

Lyžařská obuv

Lyžařské boty a jejich výběr úzce souvisí s kategorií lyží, ke kterým jsou určeny. Rekreační modely poskytují maximální komfort a jsou určeny zejména lyžařům, kteří preferují pohodový styl jízdy. Proto může být jejich velikost nepatrně větší, než je délka chodidla. Velikosti skeletů lyžařských bot jsou uváděny v jednotce mondopoint, přeměření vašeho chodidla zvládnou naši specialisté během okamžiku.

U sportovních modelů platí – čím těsněji sedí bota, tím lépe ovládáme lyže a proto je zde důležité najít odpovídající tvar a šířku skeletu, popř. sáhnout po modelu, který lze tepelně vytvarovat podle vaší nohy. Dopřejte si na vyzkoušení bot dostatek času a myslete na to, že správně zvolená velikost a tvrdost (flex index) boty dovoluje využít naplno potenciál lyží a vaše lyžařské dovednosti.

 

Dámská lyžařská obuv

FISCHER My Cruzar X 8.0 TS, 7 099 Kč / zakoupíte za 3 499 Kč - ceny platné do 31.1.2019

 

Sjezdové lyže

Správná volba lyží je vždy závislá na několika kritériích. V první řadě záleží na tom, v jakém terénu se chcete pohybovat. Nejčastěji to asi bude upravená sjezdovka, ale univerzální modely lyží se neleknou ani čerstvě napadaného prašanu. Při výběru sjezdových lyží je nutné brát v potaz také vaše lyžařské dovednosti
a preferovaný styl jízdy. Moderní carvingové lyže jsou konstrukčně stavěny pro zatáčení po hranách (řezaný oblouk), ale to neznamená, že nelze jezdit klasickým smýkaným obloukem. Vše je otázkou volby optimální tvrdosti, délky a krojení lyže tak, aby se jízda stala opravdovým požitkem.
Nezapomeňte také na pravidelný servis lyží, ideálně na začátku a na konci sezóny.

 

Dámské sjezdové lyže s vázáním FDT TP 10 VÖLKL Flair Viola, 11 499 Kč / zakoupíte za 5 699 Kč
- ceny platné do 31.1.2019

 

 

Lyžařská helma

Lyžařské helmy se v posledním desetiletí staly neoddělitelnou součástí výstroje každého lyžaře.
Přispívají k našemu aktivnímu bezpečí, zvyšují komfort lyžaře a současně plní i funkci estetickou.

 

Dámská lyžařská přilba BOLLÉ Synergy, 4 099 Kč / zakoupíte za 1 999 Kč - ceny platné do 31.1.2019

 

Lyžařská bunda

Bundy jsou poslední vrstvou našeho oblečení, a proto musí plnit několik zásadních funkcí. V souvislosti
s chladným zimním počasím nás jako první napadne termoregulace, tzn.  aby byly teplé, ale zároveň jsme se
v nich co nejméně potili. Toho je dosaženo využitím panelové konstrukce. V místech s nejvyšší produkcí tělesného tepla jsou voleny prodyšné materiály a ventilační otvory a naopak tam, kde hrozí prochlazení,
je použito více tepelné izolace. Celý systém může být podpořen tzv. funkční membránou (Aquamax, Goretex), která zabezpečí dokonalou voděodolnost a současně prodyšnost celého systému.

Nepromokavost membrány se udává v milimetrech vodního sloupce. Nepromokavá je již membrána s hodnotou 1500 mm, špičkové membrány pak dosahují hodnot více než 10000 mm, což zajistí dokonalou ochranu za všech okolností.  Prodyšnost membrány zajišťuje odpařování vodních par (potu) do okolního prostředí a její hodnota se měří v množství odpařené vody za jednotku času (gr./m2/24h). Čím vyšší hodnota, tím lepší ventilace, top produkty dosahují hodnot 20000 gr./m2/24h, standart je okolo 5000 gr/m2/24h. Důležitá je také volnost v pohybu, které je dosaženo použitím elastických materiálů na exponovaných partiích. Většina modelů je vybavena kapucí s možností nastavení jejího obvodu tak, aby se dala použít třeba i přes helmu a držela na hlavě i při silném větru. Standardem je dnes aplikace tzv. sněhových pásů, které zamezují, aby se sníh při pádu dostal pod bundu. Mezi další benefity patří poutka na skipas, průchodky pro audio sluchátka nebo speciální čip (Recco systém) pomocí kterého Vás v případě potíží naleznou záchranáři.

 

Dámská lyžařská bunda  ICEPEAK Polar Cindy, 4 799 Kč / -40%, zakoupíte za 2 849 Kč
- ceny platné do 31.1.2019

 

Lyžařské kalhoty

Také lyžařské kalhoty tvoří poslední vrstvu oblečení, která má za úkol nás chránit před nepřízní počasí
a zároveň poskytovat nezbytnou míru pohodlí a volnost v pohybu.

I u kalhot nalezneme technologie, které zajišťují dostatečnou termoregulaci, ochranu proti vlhkosti a mnoho užitečných detailů. Funkční membrány s vysokým vodním sloupcem ocení zejména snowboardisté a děti. Nepromokavost membrány se udává v milimetrech vodního sloupce.

Nepromokavá je již membrána s hodnotou 1500 mm, špičkové membrány pak dosahují hodnot více než 10000 mm. Tato membrána odolá i opakovanému pádu do mokrého sněhu. Prodyšnost membrány zajišťuje odpařování vodních par (potu) do okolního prostředí a její hodnota se měří v množství odpařené vody za jednotku času (gr./m2/24h). Čím vyšší hodnota, tím lepší ventilace, top produkty dosahují hodnot 20000 gr./m2/24h, standart je okolo 5000 gr/m2/24h.

 

Dámské lyžařské kalhoty ICEPEAK Outi, 2 499 Kč / -40%, zakoupíte za 1 499 Kč - ceny platné do 31.1.2019

 

 

Termo prádlo

 Termo prádlo jako první vrstva. Jejím hlavní úkolem je odvod potu do další vrstvy a tím nás „drží v teple“. Čím vyšší je intenzita zátěže, tím lepší transportní schopnosti musí mít zvolený materiál. Těmto požadavkům nejvíce vyhovují syntetické úplety, jejichž mikrovlákna mají optimalizovaný průřez a jsou nenasákavá. Nejčastěji jsou to polyester, polyamid a polypropylen často s přídavkem stříbra, které má antibakteriální funkci. Trendem posledních let jsou přírodní materiály (Merino- produkty z ovčí vlny), které nevyžadují tak časté praní, ale hodí se spíše pro lehčí aktivity.

 

Dámská sada termo prádla McKINLEY Yalata/Yadina, 1 599 Kč / -56%, zakoupíte za 699 Kč
- ceny platné do 31.1.2019

 

www.intersport.cz

 

 

 

Výherci jsou:
E. Tomášková