Znáte zpěvačku MAKY?

Znáte zpěvačku MAKY?


Jak by jsi představila MAKY?

Electro pop ovlivněný zvukem 80’s a české texty. To je nová MAKY. Zároveň jako úplně normální holku, která miluje muziku a chce bavit lidiJ

Hodně cestuju a zpívám především v zahraničí. Podařilo se mi zpívat na jednom pódiu s Joe Lynn Turnerem, což je zpěvák Deep Purple nebo kapely Rainbow. Vystupovala jsem i s legendárním kytaristou ze Scorpions, Uli Jon Rothem. A loni na podzim s kapelou Genesis a jejím zpěvákem Rayem Wilsonem. Dospěla jsem. Získala spoustu zkušeností a teď bych chtěla ukázat lidem tady u nás co ve mně je.

 

O čem je tvůj nový singl / videoklip?

Společnost od nás neustále očekává maximální výkony a to se často podepisuje na psychice. Každý známe ten moment, kdy máme chuť zakřičet STOP! Už ne! A o tom je má píseň i klip.

 

Bylo natáčení videoklipu náročné? Na co ráda vzpomínáš?

Celé natáčení bylo skvělé a na place panovala přátelská atmosféra. Kolikrát jsme dostávali záchvaty smíchu. Asi nejraději vzpomínám na natáčení v kancelářských prostorách, kde jsem se mohla herecky vyřádit a projevit tak i svůj temperament. Kupodivu se během natáčení nikomu nic nestalo, čímž si po zhlédnutí klipu nebudete tak zcela jistiJ

 

Myslíš, že může tvoje hudba pomoci lidem přečkat aktuální situaci?

Věřím, že ano. Nikdy člověk  neví co bude, ale tohle samozřejmě nikdo z nás nečekal. Ze dne na den se zavřela divadla, zrušily koncerty…  Na singlu jsem pracovala několik měsíců. Stanula jsem před rozhodnutím, zda-li s ním vůbec vyjít ven. Ale když se s lidmi, pro které muziku dělám nemůžu potkat na koncertech, je tohle pro mě to spojení. Taková předzvěst toho, co ode mne v budoucnu můžou čekat. V souvislosti s koronavirem se na nás valí odevšad negativní zprávy. Mým cílem je lidi pobavit a rozptýlit je, aby na chvíli zapomněli na ten stres a hrůzu z toho, že nikdo nevíme co bude zítra.

 

Co hudebního chystáš do budoucna?

Momentálně pracuju se svým týmem na nových písničkách. V plánu je vydání live session s kapelou ze studia. Taky nepřestávám doufat, že se letos přeci jen uvidíme na nějakém festivalu. 6.6. bychom měli mít první živé hraní s kapelou a to na festivalu Okoř se šťávou. Musíme doufat!