Krásná pleť i pod rouškou? Stačí 3 kroky!

Krásná pleť i pod rouškou? Stačí 3 kroky!

Nošení roušky či respirátoru se stalo běžnou součástí našich životů. Přestože se nejedná
o nejpohodlnější a nejslušivější módní doplněk, mnoho žen jej přijalo s humorem a ocenilo, že alespoň po dobu karantény mohou vypustit make-upovou rutinu. 


Bohužel s nošením roušek, a nejen s ním, přichází často zhoršení pleti, nepříjemné vyrážky či akné. Jak se tedy starat o svou pleť, aby zůstala i v takto náročném období krásná?

 

Hygiena

Ať už je vaše rouška látková jako z dílny Elega, či jednorázová, je třeba dodržovat hygienická opatření. “Ta by měla být samozřejmostí zejména kvůli zamezení šíření virů a bakterií, ale má zásadní vliv i na to, co se děje
s naší pletí. Jednorázové pomůcky proto používejte opravdu pouze jednou a látkovou roušku po každém nošení vyvařte 2 až 5 minut a následně vyžehlete napařovací žehličkou. Při ždímání v pračce by mohlo dojít
k poškození roušky,” říká Eva Šedinová ze společnosti Elega. Ruce si myjte antibakteriálním mýdlem a snažte se zamezit sahání na obličej.

 

Rutina

Přestože nenosíte make-up, nezapomínejte se o pleť starat tak jako dříve. Čištění ráno i večer by měla být samozřejmost. Nosíte-li navíc přes den roušku, která tvoří ideální prostředí pro množení bakterií, které mohou způsobovat pupínky a záněty, je důkladné čištění pleti nutnost. Jemné pěnové přípravky s obsahem zklidňujících látek, jako je Sabon Anti-pollution foaming cleanser, který obsahuje minerály z Mrtvého moře, jsou ideální volbou. Rutinou ale nemyslíme jenom tu v péči o pleť. Změna režimu, stres, dlouhé ponocování
a celodenní pochutnávání si na všem možném není ideální pro tělo a projevit se může i zhoršením kvality pleti, zejména pupínky. Nezapomínejte tak na to, pít dostatečné množství čisté vody, doplňování vitamínů a minerálů a udržování fyzické a psychické pohody.

 

Extra péče

Pod rouškou vzniká prostředí, které je jako stvořené pro množení bakterií. Pleť se potí, zapařuje a nedýchá. Čištění proto nenechávejte až na večer, ale ideálně jej provádějte hned po návratu domů. Tvář poté nakrémujte lehkým krémem s protizánětlivým složením. Akné ale není jediný problém, který se může vyskytnout. Stejně tak ohrožená je citlivá a suchá pleť. Dlouhodobé vystavení stresu, tření roušky mohou vést k dehydrataci, rozšíření kupérozy nebo popraskání žilek. Doporučujeme tedy používat krémy určené pro pleť s rosaceou a pleťové oleje. Ať je vaše pleť jakákoliv, je ideální zařadit jednou týdně také peeling, například Sabon Renewal Polisher, který pomůže pleť zbavit odumřelých buněk. Po peelingu může být pokožka náchylnější, provádějte jej proto večer, kdy už se nikam s rouškou na obličeji nechystáte.