Kdo maže, ten jede

Kdo maže, ten jede


 

Slunečné paprsky a teplé prodlužující se dny přímo lákají k projížďce na kole. Cyklistiku doporučuje celá řada odborníků, protože při ní nedochází k přetěžování velkých kloubů na dolních končetinách. Je dokonce skvělým rehabilitačním sportem po některých operacích a úrazech kolenního kloubu. 

Pokud naše kolo posledních pár měsíců stálo, nemůžeme čekat, že pojede hladce a bez zadrhávání. Základní kontrola a servis je tedy před první vyjížďkou na místě. Podobně bychom měli myslet i na naše tělo. Stejně jako si řetěz kola žádá mazivo v podobě oleje, pohybový aparát si žádá své „mazivo“ v podobě vhodné výživy, kterou můžeme podpořit doplňky stravy obsahující kolagen.

Stavení hmota pojivových tkání

Kolagen potřebuje k pohybu každý. Jedná se totiž o nerozpustnou bílkovinu, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání. Tvoří neuvěřitelných 25–30 % všech bílkovin v těle savců. V současnosti je známo nejméně 28 rozdílných typů kolagenů. V lidském organismu je nejrozšířenějším z nich kolagen typu I. Molekuly kolagenu typu I se řetězí a tvoří silná vlákna a svazky, které už mohou být viděny pouhým okem. Tento typ kolagenu se vyskytuje např. ve šlachách, vazech, kostech, ale také v pokožce, zubech či dásních.

Naše tělo si kolagen umí vytvořit samo, jenomže už od 25 let bohužel člověk pomalu tuto schopnost i díky nedostatečnému příjmu některých vitaminů, které tvorbu kolagenu podporují, ztrácí, což se projevuje stárnutím kůže, problémy s vlasy i nehty, ale především bolestmi kloubů.

Extra dávka čistého kolagenu

Doplněk stravy Colafit Extra Strong je ideální při zvýšené zátěži pohybového aparátu. Extra velká pěnová kostka obsahuje totiž nejen vyšší dávku čistého, krystalického kolagenu typu I, ale i vitamin D pro podporu správné funkce kostí a svalů a betakaroten dodávající kostičkám specifickou barvu. V Colafitu Extra Strong jsou zachovány veškeré výhody tradičního Colafitu, který je oblíbený zejména pro jednoduché užívání v podobě měkkých pěnových kostiček. Ty se dobře polykají i bez zapíjení, jsou lehce stravitelné a neobsahují další přídavné látky či umělá barviva, které by zbytečně zatěžovaly organismus.

Vybírat můžete z celé řady variant doplňků stravy v jedinečných měkkých kostičkách – od klasického čistého Colafitu, přes prémiová balení Colafitu s vitaminem C. Myšleno je samozřejmě i na děti, kterým je určeno balení Colafit Junior s jahodovou příchutí. Pro lokální použití poslouží krém Colafit Akut Pro.

Produkty Colafit jsou na trhu již více než 20 let, v současné době je nejprodávanější značkou ve své kategorii v lékárnách v Česku i na Slovensku.