4 rady, jak se zbavit akné v dospělosti

4 rady, jak se zbavit akné v dospělostiAkné nemusí být problémem pouze u teenagerů. Problematická pleť si žádá více péče, ale když vyberete správné kosmetické produkty a zvolíte pravidelnou každodenní rutinu, může se vám podařit nevzhledné pupínky výrazně potlačit. V článku najdete 4 rady, které vám s tím pomohou.

Důkladná a každodenní péče o pleť

Někdo má to štěstí, že vlastní nádhernou pleť bez sklonů k akné či jiným nedokonalostem i bez větší námahy na péči. Druhou skupinou jsou lidé, kteří se bez pravidelné péče o pleť zkrátka neobejdou a stačí trochu, aby se opět zhoršila. Klíčem k úspěchu a základním principem, jak se zbavit akné, je pravidelná a důsledná péče. Nestačí pleť vyčistit jednou za týden, ale musíte se jí věnovat každý den ideálně ráno i večer.

Kosmetika pro problematickou pleť

Aby byl boj s akné účinný, vyberte si kosmetiku přímo určenou na problematickou pleť. Dobrou strategií je pořízení celé sady produktů od jedné značky, které se vzájemně doplňují. Pamatujte na důkladnou hydrataci a snažte se omezit přípravky s vyšším obsahem alkoholu, které mohou pleť zbytečně vysušovat. V rámci krycí kosmetiky opět používejte speciální přípravky.

Hormonální léčba

Pokud pravidelná vnější péče nezabírá ani po vyzkoušení více druhů přípravků, může pomoci hormonální léčba. Pro zmírnění akné se někdy využívá hormonální antikoncepce, kdy je zlepšení pleti v podstatě vedlejším účinkem. Počítejte však s tím, že po vysazení se mohou problémy vrátit ještě s větší intenzitou.

Zdravý životní styl a hygiena

Mezi další tipy jak na akné patří i hygiena, kdy je žádoucí omezit sahání na obličej. Pupínky se nesnažte vymačkávat, protože mohou vzniknout jizvy. Výraznou pomocí pro ozdravení pleti je vyvážená strava s dostatkem minerálů a vitamínů. Příčinou vzniku akné bývá také stres a při jeho omezení můžete zpozorovat zlepšení pleti.

 

 

 

foto: ALT title