Venušiny kuličky se staly uznávanou zdravotní pomůckou

Venušiny kuličky se staly uznávanou zdravotní pomůckou

Nemusíte se červenat, když vám váš urolog či gynekolog doporučí jako zdravotní pomůcku venušiny kuličky. Jsou ideální na řešení problémů s povoleným pánevním dnem, močovou inkontinencí i s vaginální ochablostí.


Venušiny kuličky dříve vyvolávaly úsměv. Působily záhadně, jako ženské tajemství. Neznalí si představovali, jak je ženy nosí tajně nasazeny během dne a užívají si rozkoš v tramvaji či v práci na poradě. Osvěta dnes naštěstí tyto fake news vyvrací. Venušiny kuličky jsou jednoznačně považovány za mnohem více než jen pouhou sexuální hračku. Co umí? Pomoci nám ženám s vážným problémem – s povolenými svaly pánevního dna. Ty vedou zejména k potížím udržet moč.

 

Venušiny kuličky pomáhají s inkontinencí

S dočasnou inkontinencí se setká většina z nás. Může být způsobena zánětem močového ústrojí, ale i povolenými svaly pánevního dna. Problém postihuje dospělé ženy všech věkových skupin. Příčin je více. Těmi nejčastějšími jsou nadváha až obezita, těhotenství a porod, a pak hormonální problémy, kdy jde zejména o úbytek estrogenu v menopauze a postmenopauze.

Svaly pánevního dna jsou úzce propojeny s funkcí našeho močového ústrojí. S jejich oslabením dojde zejména k problémům úniku moči, ale setkáme se též s fekální inkontinencí. Močová inkontinence je obvykle tzv. stresová, takže k samovolnému úniku moči dochází při zvednutí těžkého břemene, při sehnutí se nebo při sportu. Taktéž při zakašlání a kýchnutí.

 

Venušina kulička funguje jako vaginální činka

Pro zdraví močového ústroje je důležité udržet svaly pánevního dna funkční a dostatečně silné. Pomoci mohou cviky podle Ludmily Mojžíšové, Kegelovy cviky, ale i cvičení s venušinými kuličkami. Případně se dají zmíněné dvě metodologie cviků kombinovat s používáním venušiny kuličky při cvičení. Ostych není na místě. Cvičení vyřeší též problémy vaginální ochablosti a kromě ustoupení problémů s močovou soustavou nám umí vrátit i sexuální sebevědomí.

 

Kam pro venušiny kuličky?

Venušiny kuličky nabízí sexshop Sexio.cz. Prodává velké množství různých kuliček a jde o nejdiskrétnější e-shop v České republice. Diskrétním je jak doručený balíček, tak marketing e-shopu.