Doba homeofficová, nechte pleť dýchat a prostor věnujte detailům

Doba homeofficová, nechte pleť dýchat a prostor věnujte detailům


Podobně jako v době pandemie odpočívá příroda, dostala pohov i naše pleť. V časech, kdy se většina schůzek přesunula do online prostředí a lidé pracují převážně z domova, jsme dostali šanci přemýšlet o tom, jak žijeme a jak o sebe pečujeme. Ačkoliv trávíme více času doma, neznamená to, že by nám měla dekorativní kosmetika začít vysychat. Vyzkoušejte pár jednoduchých a rychlých beauty triků letošní zimy a přivítejte příští online meeting s novým lookem.  

Nechte pleť zazářit, vsaďte na jednoduchost

Ačkoliv se to třeba nezdá, i doba homeofficová má své výhody. Mnohým z nás se přemístila kancelář do obývacího pokoje a s tím opadlo i každodenní zatěžování pleti líčením. Zatímco dříve jsme si daly záležet na dokonalém make upu, dnes si na sebe zvykáme v přírodní verzi a ke zdokonalení postačí jen BB cream. Slyšely jste už o glass skin? Tento oblíbený beauty trend se vyznačuje vrstvením, jehož cílem je hladká a sjednocená pleť, které snadno docílíte pomocí hydratačních přípravků s jemnou texturou. Dejte si však na čas. Korejky, které za tímto trendem stojí, mají pleťový rituál jako svůj koníček a poctivě u něj relaxují. Před každou aplikací si nezapomeňte obličej vyčistit, ideálně dvoufázově – nejprve čistícím olejem a následně pěnou. Dvakrát týdně zařaďte do rutiny také peeling. Dalším krokem je aplikace toneru, který zajistí pleti hydrataci a správnou úroveň pH. Pokračujte sérem, které pleť připraví na nanesení krému a jeho správnou absorpci.    

TIP: Čištění pleti je důležitým krokem, který by měl být součástí ranní i noční rutiny. Nevynechávejte ho ani v den kdy se třeba vůbec nelíčíte. Na obličeji nám totiž v průběhu dne ulpívá prach i odumřelé částečky pokožky, které je potřeba z pleti odstranit.

Výrazný pohled nejen do kamery

Zatímco jde klasický make-up do ústraní, pozornost se přesouvá k detailům. Čím přirozenější obočí, tím lépe. Jste-li majitelkou přirozeně hustého obočí, nebojte se ho „rozdivočet“ pomocí fixačního gelu směrem vzhůru. Ty z nás, které ho tolik husté nemají, neudělají chybu, když si pár chloupků jemnými tahy dokreslí. Celkový look podtrhněte výraznějším očním líčením. Základem je klasika v podobě oční linky. Chcete-li dosáhnout hlubokého pohledu, vyzkoušejte nový trend, tzv. „fox eye look“, který oko elegantně prodlouží. Chybu neuděláte, když si víčka navíc lehce oživíte tmavším stínem.

Barevné rty na celý den

Stejně jako pleť, i rty potřebují hydrataci – obzvlášť v zimě a při jejich častém zakrývání rouškami či šátky. Nezapomínejte proto při večerním rituálu ani na rty, které je třeba odlíčit a zbavit je starých buněk. Ideální je proto aplikovat jemný peeling, který si jednoduše vytvoříte smícháním hnědého cukru s kokosovým olejem. Docílíte tak hebkých a zdravých rtů, které jsou připraveny na barevné zvýraznění. Ráno sáhněte po nové rtěnce Unlimited UltraFix od Oriflame, která vám zaručí dlouhotrvající matný efekt. Ať už vás v průběhu dne čeká několik online meetingů, vaše rty budou vynikat stále stejnou dokonalou barvou od rána do večera.

TIP: Kde jinde se barevně vyřádit, než na rtech? Vyzkoušejte fialové odstíny, které jsou trendem této zimy.

 

Produktový tip

Novinka: Rtěnka THE ONE Colour Unlimited UltraFix, 3.5 g

Ráda nosíte barevné rty, ale nebaví vás kontrolovat, zda si rtěnka v průběhu dne drží stejnou intenzitu? Vyzkoušejte novinku Unlimited UltraFix od Oriflame, která je výjimečná svou silnou fixační technologií. Rtěnka má hebké pudrové složení a obsahuje rozpouštějící se látku, která se při nanášení odpaří a na rtech tak vznikne lehká matná vrstva. Za dlouhotrvajícím efektem stojí hustá textura uzamykající pigmenty rtěnky. Vyberte si ze 14 odstínů ten, který sedne právě vám a dopřejte si perfektní krytí, které vydrží až 8 hodin.

Cena: 279 Kč

K zakoupení na e-shopu www.oriflame.cz.