Jak vybrat kontaktní gril a je lepší Tefal nebo DeLonghi?

Jak vybrat kontaktní gril a je lepší Tefal nebo DeLonghi?


Ne každý z nás má tu možnost grilovat na zahradě, takže se možná právě vy nyní poohlížíte po kontaktním grilu. Tyto grily jsou zajímavou alternativou, díky které nemusíte řešit problémy s kouřem a můžete jednoduše grilovat v pohodlí domova v dosahu elektrické zásuvky. Kontaktní gril je totiž na elektřinu a jako elektrický gril vám nabídne celou řadu vymožeností. Pojďme se v našem článku podívat na to, jak takový kontaktní gril vybrat a zda má smysl preferovat nějakou konkrétní značku.

Kde budete chtít gril využívat?

Vůbec před samotným výběrem grilu byste si měli položit otázku, kde jej vlastně budete chtít využívat. Kontaktní gril totiž nemusíte využívat pouze doma, využijete jej bez problému také na balkóně, nebo si jej
s sebou odvezete na chatu. Díky svým kompaktním rozměrům je totiž:

  • Lehký
  • Snadno přenositelný

Nic vám nebrání ani v tom, abyste kontaktní gril využili na zahradě. Pokud máte v plánu takové využití, tak pouvažujte nad tím, zda si nepořídit raději větší provedení kontaktního grilu, který vám umožní využít také rozložené polohy barbecue. Na takovém grilu potom připravíte pokrm i pro větší množství lidí, pokud se vás sejde na zahradě skupina přátel.

Máte rádi variabilitu?

Pokud si právě pořizujete kontaktní gril, může vás rozhodně zaujmout jeho variabilita. Už jsme to nakousli výše, a sice třeba v možnosti pracovat s různými polohami grilu. Při výběru si proto dávejte pozor na to, co vám může konkrétní model nabídnout. Můžete se setkat zejména s funkcemi:

  • Gril
  • Zapékání
  • Barbecue

V případě funkce grilování je vše jasné, jedná se o naprosto základní využití kontaktního grilu. Kontaktní gril vám však zároveň oproti běžnému grilu může nabídnout možnost grilovat pokrm z obou stran. Záleží pouze na vás, zda necháte horní desku odklopenou nebo nikoliv. Jestliže gril zavřete, připravíte pokrm přirozeně rychleji. Jednou z možností, které vám díky své variabilitě mohou kontaktní grily nabídnout, patří také funkce zapékání. To je umožněno právě díky horní desce kontaktního grilu. Pokrm tak lze v podstatě stlačit mezi obě desky grilu, a tak připravovat třeba toasty nebo panini. Díky této funkci je tak kontaktní elektrický gril opravdu víceúčelový.

Nakonec je tady funkce barbecue, která se týká zejména větších kontaktní grilů. Takový gril totiž umožní úplné rozložení, čímž vám vznikne velká grilovací plocha, která je ideální, když se vás sejde při grilování více.

Co budete chtít grilovat?

Postupně se dostáváme k tomu, že zejména pro celkovou univerzálnost kontaktního grilu byste si také měli zodpovědět otázku, co vlastně budete chtít grilovat. Kontaktní gril totiž nabízejí nejrůznější grilovací programy
a určitě by bylo vhodné, aby vámi zvolený model měl program pro pokrm, který budete běžně připravovat. Může se jednat například o programy na přípravu:

  • Ryb
  • Zeleniny
  • Hovězího a kuřecího masa

Ale také různé další programy. Díky těmto předvoleným programům za vás gril odvede prakticky veškerou práci. To je mimo jiné také jedna z velkých výhod elektrického kontaktního grilu, a sice maximální pohodlí. Díky jednotlivým programům je čas grilování i teplota vždy přesně v takových hodnotách, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Pro přesnější kontrolu teploty použijte teploměr na maso.  Minimalizuje se tak pravděpodobnost, že můžete něco během přípravy jídla pokazit.

Vyberte si dobře díky recenzím

Na předcházejících řádcích jsme si řekli něco praktického o výběru grilu, avšak nikdy nic nenahradí zkušenosti někoho, kdo již konkrétní kontaktní gril používal. To se vám bude velmi hodit při výběru toho pravého modelu grilu, který si nakonec pořídíte. Proto stojí za to prohlédnout si recenze na kontaktní grily, kde se dozvíte také veškeré podrobnosti o tom, jak a na základě čeho kontaktní gril správně vybrat. Můžete si přečíst informace
o konkrétních produktech a mnoho dalšího, což vám vždy pomůže s výběrem.

Produkty ale nelze vybírat pouze na základě papírových parametrů a určitě mohou být velmi zajímavé také zkušenosti konkrétních uživatelů, kteří si zakoupili daný produkt. Ty můžete načerpat třeba na srovnávačích cen, kde lze najít uživatelské recenze. Recenze zákazníků je sice potřeba brát trochu s rezervou a informace kriticky filtrovat, ale zejména pokud jich je větší množství, můžete v nich najít řadu dobrých relevantních postřehů.

Značka Tefal nebo DeLonghi?

Jestliže se chystáte právě koupit kontaktní gril, samozřejmě si budete muset vybrat konkrétní model. Při výběru je ideální postupovat na základě recenzí konkrétních produktu, které nám odhalí tu nejlepší volbu, jak jsme zmínili již výše. Můžete zkusit vsadit také na známé značky, mezi které může patřit i Tefal nebo DeLonghi. Značka sama o sobě však nemusí být automaticky zárukou dobrého výrobku a volba dle značky je spíše otázkou osobních preferencí.

Značka Tefal každopádně patří k nejoblíbenějším na našem trhu díky dobrému poměru ceny a kvality a v rámci svého aktuálního sortimentu vám nabídne kontaktní grily v nejnižší až střední cenové relaci. Můžete se spolehnout nejen na dobrou kvalitu provedení, ale také na celkově povedenou ergonomii produktů.

Potom je tady oblíbená italská značka DeLonghi, která se kromě funkčnosti soustředí také na výjimečnost z pohledu estetického. Je to právě italský design, který má ostatně ve světě svůj zvuk. Opět se můžete spolehnout na kvalitní provedení, ale musíte počítat také s vyšší cenovkou. Na druhou stranu za své peníze zkrátka dostanete něco navíc v podobě výjimečného designu a doteku luxusu.

Pro dokonalé grilování masa