Jak na to: Aby jídlo v kempu vydrželo

Jak na to: Aby jídlo v kempu vydrželo


Pobyt v přírodě si žádá i dobré jídlo, jenže pro nás rozmazlené ledničkami se vymýšlení chutného menu stává oříškem. Nechceme si brát jen instantní pokrmy, na druhou stranu by ale byla škoda, kdyby se nám potraviny zkazily. Nemusí tomu ale taky být. S dobrou přípravou a našimi tipy si můžete vzít i steaky.


Na podmínky je třeba myslet už při nákupu a balení. Suchý salám, tvrdé sýry, šunka v plechovce. Vystačí si s chládkem a stínem bez lednice. Ovoce a zeleninu vybírejte v tom nejlepším stavu, pevné a bez otlačenin
a škrábanců, kazí se pak rychleji. Zabalte ho také zvlášť, aby se nekazilo vzájemným kontaktem. Neumývejte ho, až před samotnou konzumací nebo vařením, má „přírodní“ ochranu.

Nejlepší je samozřejmě vzít chladicí box, nejlépe několik na různé potraviny. Dobře namražte chladicí vložky, ne jen přes jednu noc, ale mějte je tam déle. Pokud chladíte ledem, větší kusy vydrží déle než drobný led do nápojů. Zkušení radí zmrazit vodu v litrových a dvoulitrových lahvích. Stejně tak je dobré zmrazit potraviny, které plánujete jíst až po delší době.

Pokud možnost boxu nemáte, dobře izolovaná nepropustná nádoba postačí. Chladit totiž můžete i pomocí přírody. Pokud je v okolí voda, máte vyhráno.

Maso a ostatní potraviny skladujte zvlášť!
Chlazení: větší kusy ledy tají pomaleji.

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY - kam pokračovat

Komentáře (1)

  • Re: Jak na to: Aby jídlo v kempu vydrželo

    My si neděláme žádné velké zásoby jídla. Sice máme malou ledničku, takže máme kde jídlo uložit, ale stejně. Radši si vždycky dojdeme do krámu pro čerstvé potraviny. Letos jsem poprvé na dovolené vařila. Koupila jsem plynový vařič z https://armik.cz/ , a v pohodě jsem s ním uvařila rychlovky z jednoho hrnce :-) .

PŘIDEJTE SVŮJ KOMENTÁŘ

newsletter Zůstaňte ve spojení - získávete pravidelně novinky ze světa fotbalu

Reklama