Láska prochází žaludkem

Láska prochází žaludkem

Kila z lásky nejsou mýtus, můžete na ně ale vyzrát


Kamarádka si našla nového partnera a hned je jako proutek, zatímco vy ve vztahu jen nabíráte? Není to náhoda, za obojí může romantika a hormony. Prostě příroda. Když ale víte, co je příčinou, snadno se přibírání vyhnete.

 

Snažíte se před novou láskou ukázat v tom nejlepším světle, kupujete kvalitnější potraviny, vyvařujete
a fastfood jde stranou. Necháte se pohostit i od něj a co je víc sexy, než když se muž umí otáčet v kuchyni.
K tomu se u zamilovaných v těle ještě přihlásí o slovo hormon noradrenalin. Nejenže vyvolá euforii, závrať a pocit energie, ale podle vědců také umí u mnohých potlačit apetit. Tak nejenže se v romantickém omámení stravujete lépe, ale i méně.

Jenže co jde nahoru, musí i dolů, a tak i hladina noradrenalinu postupně klesne. A kila se začnou vracet.

Studie totiž dokázaly, že ve dvou se to lépe táhne i v přibírání. Kdy jíte ve společnosti někoho jiného a je jedno,
v jakém je s vámi vztahu, můžete sníst až o 33 procent více, než když jste sami. I další vysvětlení je logické. Jakmile jste ve spokojeném vztahu, nepotřebujete “ulovit” nikoho jiného a tak trochu o přestanete dbát. Čokoláda sem, chipsy tam, a je zaděláno. Navíc přibírání je opravdu nakažlivé. Pokud žijete s někým, kdo se stravuje nezdravě a necvičí, máte tendenci skončit stejně. Vyskočit ráno z postele a jít běhat je také mnohem těžší, když vedle leží partner, který může dál spát. Randící ženy ve studii americké obezitologické společnosti během pěti let nabraly skoro 7 kilo, ty, které s partnerem bydlely, 8,1 kilo, a ty vdané dokonce 10,8 kg. Ještě horší zprávy dostaly páry ve šťastném manželství. Ti spokojení totiž přibírali společně a víc, kdežto ti, co zůstali hubení, byli na kraji rozvodu.

Jak ve vztahu nepřibrat

Pár kilo navíc samozřejmě nevadí, pokud už jde ale o zdraví, je čas zasáhnout. Musíte se k ní ale odhodlat oba.

Cvičení
Může to začít procházkou po večeři a skončíte u maratonu. Základem je začít něco dělat,  na kolo do parku, lekce tance, nakonec i cvičení podle videa v televizi může být zábava. Pokud ale máte sportovní aktivitu, které jste se věnovali ještě před vztahem, nevzdávejte se jí. Můžete k ní partnera přivést nebo ji mít jako čas pro sebe.

Domácí vaření
Omezte jídla v hospodách, restauracích a fastfoodech a raději si je připravujte sami. Mnohdy je tam totiž použito víc cukru, tuku a soli než je potřeba. Ušetříte a ještě strávíte příjemný čas u společného vaření.

Zdravé mlsání
Buďte silní a místo milovaných chipsů zakousněte zeleninu či ovoce.

 

 

 

zdroj: www.receptyschuti.cz

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY - kam pokračovat

Komentáře (2)

  • Re: Láska prochází žaludkem

    proto máme ruzne afrodiziaka z ekondomy a nejraději máme kapičky španělské mušky, k tomu vínko a pokaždé to skončí krásným sexem

  • Re: Láska prochází žaludkem

    proto spolu vaříme, pak se najíme, dáme si vínko a pokaždé to končí krásným sexem....láska holt prochází žaludkem

PŘIDEJTE SVŮJ KOMENTÁŘ

newsletter Zůstaňte ve spojení - získávete pravidelně novinky ze světa fotbalu

Reklama