Vylaďte si svou koupelnu k obrazu svému a přesně podle vašich představ

Vylaďte si svou koupelnu k obrazu svému a přesně podle vašich představ


Když zamíříte do kteréhokoliv koupelnového studia, uvidíte celou řadu možností, jak je také možné zařídit koupelnu. Nabídka je více než pestrá, takže vlastně stačí jen doma dát hlavy dohromady a vybrat si konkrétní barvy. Které jsou nejlepší?

Jakou vybrat barvu koupelny

Nedá se říct, která barva pro koupelnu je nejvhodnější. Každému se líbí něco jiného. Někdo dává přednost nadčasové bílé a černé barvě, jiný sází na modrou nebo neutrální hnědou. Vždy ale do zařizování koupelny obtiskne svůj osobitý vkus a požadavky. Protože se koupelna pořizuje na nějakou dobu, je třeba důkladně zvážit všechno potřebné vybavení. Platí to pro nábytek a doplňky, jakými je i koupelnová předložka. Vše se vám musí líbit a být praktické. Pak budete se svou koupelnou spokojeni.

Je výhodné mít v koupelně i židli?

Malé panelákové koupelny neposkytují příliš prostoru. S místem je nutné šetřit a zařídit vše účelně. Jestliže jste ale vlastníkem nemovitosti, pak v rodinném domě není problém si vybudovat koupelnu větších rozměrů, do níž by se třeba vešla i mohutná kancelářská židle. Samozřejmě, že tu do koupelny pořizovat nebudete, ale nějaké místo na usednutí vůbec není od věci. Je příjemné si v koupelně vykouzlit prostor, kde se budete cítit dobře
a budete mít možnost relaxovat po dlouhém a únavném dni v zaměstnání.

Je lepší vana, nebo sprchový kout

Při zvažování, jestli je lepší vana, nebo sprchový kout, je třeba vycházet z toho, kolik místa máte ve své koupelně. Vana vyžaduje větší prostor. Nabízí však možnost relaxace v teplé vodě, do které je možné se naložit a odpočívat. Sprchový kout takové možnosti nemá. Jeho výhodou je ale úspora vody při sprchování. Asi nejlepší varianta je mít v koupelně obojí a pak odpadá těžké rozhodování a dilema.

 

 

 

 

Zdroj obrázku: AHNsd / Shutterstock.com