Iveta Fabešová představila poprvé svou vlastní sadu šperků ve spolupráci s JK Jitka Kudláčková

Iveta Fabešová představila poprvé svou vlastní sadu šperků ve spolupráci s JK Jitka Kudláčková


Podnikatelka a přední česká cukrářka Iveta Fabešová poprvé představila limitovanou sadu šperků, na jejíž tvorbě spolupracovala s rodinným zlatnictvím JK Jitka Kudláčková. Výsledkem je set ze zlata s ústředním motivem motýla, doplněný o vysoce kvalitní diamanty. Tvoří ho náušnice, prsten, přívěsek, nově přibude také náramek. Při návrhu Ivetě asistoval a šperky vytvořil mezinárodně oceněný designér a zlatník David George Hrubec, který je už přes deset let součástí týmu JK Jitka Kudláčková. Šperky je možné objednat v jakékoli barvě zlata přímo v showroomu zlatnictví v budově Filadelfie na Praze 4 nebo přes kontakt na webu www.jk.cz.

„Jsem moc ráda, že jsem k této spolupráci byla oslovena. Vždy jsem chtěla mít možnost podílet se na designu šperků podle mé představy, a díky JK Jitka Kudláčková se mi to podařilo. Z výsledku jsem nadšená a věřím, že se bude líbit co nejvíce ženám. Už teď mám na tuto sadu velmi kladné ohlasy, kdykoliv ji někam vynesu,“ uvedla Iveta Fabešová.

Stejně nadšeni jsou z této spolupráce i v JK Jitka Kudláčková. „Iveta je kreativní člověk, který dělá sice řemeslo jiného typu než my, ale přesto k sobě máme blízko. Ukazuje se to v určitém myšlenkovém souladu a v pojetí, jak dělat kvalitně svoje řemeslo. Stejně jako Iveta, my také preferujeme víc než kvantitu použití kvalitních materiálů a dobrý design. Klademe důraz na to, aby si autor se šperkem vyhrál, aby byl výtvor opravdu funkční, pevný, vydržel roky, zaujal neotřelým designem. Poskytujeme servis, a Iveta to dělá podobně. Její dezerty nejsou nejlevnější, ale vidíte na nich, že preferuje kvalitní ingredience, má své know-how a její produkty jsou líbivé i pro oko. V tom vidím mezi námi velkou podobnost. S Ivetou jsme si navíc sedli také lidsky,“ řekl Dušan Mlynarčík, spolumajitel a ředitel zlatnictví JK Jitka Kudláčková.

Vznik limitované sady

Na zhmotnění Ivetiny představy pracoval mezinárodně oceněný designér a zlatník David George Hrubec, který má za sebou návrhy a tvorbu řady výjimečných zakázek, například České vejce nebo smaragdovou sadu v hodnotě osmi milionů korun. „Iveta měla svou jasnou vizi, jak mají šperky vypadat. Původně jsme mysleli, že bychom více respektovali podobnost s Ivetiným logem a motýla udělali hranatějšího. Nakonec jsme ale ponechali kulatý tvar křídel, který působí na špercích jemněji,“ prozradil zlatník. Během konzultací s Ivetou vznikaly prvotní náčrty a 3D vizualizace až po konečnou podobu. Původně bylo v návrhu více diamantů pro větší barevnost, ale nakonec se od tohoto kroku upustilo a růžové zlato doplnily jen drobné diamanty, díky nimž výsledek působí čistěji.

„Chtěla jsem, aby výsledná podoba šperků vystihovala mne. Když nosím šperky, tak jsou velmi decentní, nemám moc ráda šperky plné kamenů a zářící na dálku, aby všichni věděli, že na sobě máte nějaké drahé šperky. Proto jsou šperky, na nichž jsem spolupracovala, vlastně velmi jednoduché; jediné kamínky jsou v těle motýlka, zbytek je jen hladké zlato. Takhle to mám ráda, vždycky mi přijde, že méně je více,“ přidává za sebe Fabešová.

Motýl jako hlavní message

Tento druh hmyzu se stal také jedním z propojovacích prvků JK Jitka Kudláčková a Ivety Fabešové. Motýla má ve svém logu Iveta a v JK jim věnovali samostatnou kolekci. „Motýl pro mě znamená novou cestu. V momentě, kdy se vyklube z kukly, jde o nový začátek. Mně to v dané chvíli k příběhu, který jsem tehdy prožívala, přišlo úplně skvělé,“ uvedla cukrářka.

„Kolekce Naši motýli začala vznikat v momentě, kdy jsme se s manželkou dozvěděli, že v Čechách v posledních desetiletích vymírají určité druhy motýlů. Tuto kolekci už několik let obnovujeme a rozšiřujeme, najdete v ní kousky pro dospělé i pro děti. Část výtěžku věnujeme na záchranu ohrožených druhů,“ vysvětlil Dušan Mlynarčík.

Ohlasy zákazníků JK Jitka Kudláčková byly také vřelé. V momentě, kdy na sociálních sítích zlatnictví prozradili, že vznikla tato sada a zveřejnili několik fotografií, začaly přicházet dotazy a s nimi i objednávky.

Sadu dle návrhu Ivety Fabešové lze zhotovit ve všech barvách čtrnáctikarátového zlata. Je osázena diamanty s briliantovým brusem o kvalitě SI1/G.

Zlaté náušnice – cena 15 810 Kč (kód pro objednání ZN031C-01-1000)

Zlatý prsten – cena 34 720 Kč (kód pro objednání ZP031C-54-1000)

Zlatý náhrdelník – cena 30 570 Kč (kód pro objednání ZR031C-46-1000)

 

 

JK Jitka Kudláčková

Šperk je jako vztah, jedinečný, vyžadující trpělivost a péči. Touto filozofií se v rodinném zlatnictví JK Jitka Kudláčková řídí dlouhodobě. Také proto již přes třicet let ke každému zákazníkovi přistupují individuálně. Pod značkou JK Jitka Kudláčková se skrývá česká rodinná zlatnická firma, zakládající si na kvalitě vyráběných šperků a na individuálním přístupu ke klientovi. Firmu tvoří stabilní tým profesionálů, mezi které patří například mezinárodně oceněný zlatník David George Hrubec. Zákazníci mají možnost při návštěvě showroomu v prostorách budovy Filadelfie na Praze 4 nahlédnout i do přilehlé šperkařské dílny. Více na www.jk.cz.