Podzimní rychlé a vydatné svačinky

Podzimní rychlé a vydatné svačinky


Sychravá rána, nízké teploty a nevypočitatelné odpolední slunce hlásí, že podzim už je tu. Dětem začala zase škola, kroužky a jiné aktivity. Je proto potřeba jim na náročný program přichystat vydatnou svačinu, která jim dodá energii a zároveň si na ní pochutnají. Správná svačina by měla být složená z kvalitních a čerstvých surovin ideálně takových, které patří do oblíbených samotného strávníka. Rozhodně by neměla chybět čerstvá zelenina, ovoce, oblíbené pečivo, mléčné produkty nebo třeba kvalitní uzenina v podobě kuřecí šunky. Pokud už nevíte, jak připravit lahodné a originální občerstvení, můžete se inspirovat třemi recepty od Drůbežářského závodu Klatovy. Děti jistě ocení chutné svačinky, a ještě získají energii na náročné výkony ve škole nebo na kroužcích.

 

Kreativita se vyplácí aneb děti ochutnávají očima

Každá maminka už někdy slyšela, že tohle její malý strávník nejí nebo na to nemá chuť, ale co když bude jedna
a ta samá surovina použita jinak v kombinaci s dalšími oblíbenými ingrediencemi? Někdy stačí jen malá změna, třeba nahradit rohlík za celozrnný bagel nebo bagetu, zařadit čerstvou zeleninu nebo vybrat kvalitní šunku například od Drůbežářského závodu Klatovy, a děti rázem vnímají svačinu jinak. Předně jistě ocení kreativitu
a budou mít větší zájem o další svačiny, protože se budou těšit na nové chutě.

Křupavé čerstvé pečivo, lahodná zelenina, chutné domácí pomazánky a plátky Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené nebo Kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti krájené vykouzlí úsměv na tváří nejednomu malému i velkému školákovi. Kvalitní kuřecí šunky s vysokým podílem masa a lahodnou chutí najdete v portfoliu Drůbežářského závodu Klatovy. Vyzkoušejte tři rychlé a jednoduché tipy, jak připravit originální svačinu právě s jejím použitím.


Vyzkoušejte recepty na vynikající svačinky!

Bagel s kuřecí šunkou a sýrem na tvarohovo-mrkovové pomazánce

Příprava: 20 minut Počet porcí: 4
Ingredience:
4x bagel
1x balení Kuřecí šunky prsní zauzené krájené od Drůbežářského závodu Klatovy
4x plátek sýra
1x tvaroh
2x mrkev
kousek celeru
2x vařené vejce
1x svazek jarní cibulky
2x lžíce majolky
4x list ledového salátu
1x okurka hadovka
4x rajče
sůl, pepř

 

Postup:

1/ Bagel rozpečte v toustovači nebo opečte na pánvi z obou stran.

2/ Na pracovní plochu si připravte zeleninu, vajíčka a tvaroh.

3/ Do misky nastrouhejte nejdříve mrkev, celer a vařená vejce. Jarní cibulku si nakrájejte nadrobno. Následně zamíchejte všechnu nastrouhanou zeleninu a vejce s tvarohem. Přidejte jarní cibulku, majolku a osolte
a opepřete dle chuti.

4/Okurku a rajče nakrájejte na kolečka a nechte stranou.  Bagel rozřízněte a na spodní stranu namažte připravenou pomazánku.

5/ Poté položte na pomazánku list ledového salátu, 4 plátky kuřecí šunky zamotané do ruličky, zeleninu nakrájenou na kolečka a sýr. Následně zopakujte se zbylým pečivem.

 

Další recepty na našem webu v sekci RECEPTY!