Dámské sportovní boty: jak je vybrat pro daný typ cvičení?

Dámské sportovní boty: jak je vybrat pro daný typ cvičení?


Věděli jste, že obuv má na váš výkon při cvičení opravdu značný vliv? Nepodceňujte proto výběr dámských sportovních bot a zaměřte se na to, jaké boty jsou vhodné na běhání, do posilovny a ve kterých se ideálně vydat na delší túru? Nechte se inspirovat našimi radami.

Dámské boty na běhání

Jestliže jste se rozhodla začít běhat, nejčastější chybu, kterou můžete udělat, je špatný výběr běžecké obuvi. Obecné pravidlo pro boty na běhání je, že musí být vždy minimálně o 1/2 čísla větší než velikost vašeho chodidla. Neboj se proto raději koupit o trochu větší boty. Právě ty vám totiž zajistí dostatek komfortu a s ním
i značně spojený prožitek z celého tréninku. Při běhu zpravidla vystřídáte mnoho terénů, běháte po lesních cestách, po kamenech, z kopce, do kopce a noha přitom vždy pracuje, individuálně může i lehce otékat, a proto je vhodné dopřát jí dostatek pohodlí pomocí bot, které nikde netlačí a nedřou. Není nic horšího, než když vás od běhání odradí odřené a bolavé nohy. Dále by pak boty na běhání měly být dostatečně kvalitní, odolné
a prodyšné. 

Ať už vybíráte jakékoliv dámské sportovní boty, vždy dejte přednost skutečně precizně zpracovaným a vysoce kvalitním modelům, které vám zajistí, že si běhání skutečně vychutnáte. 

Dámské sportovní boty do posilovny

Jak by měly vypadat boty do posilovny? U těch je třeba se při nákupu zaměřit na to, aby vám zajišťovaly maximální stabilitu a bezpečnost během cvičení. Měly by mít  tvrdou, ne příliš tenkou, ale zároveň i elastickou podrážku. Dále by pak také měly mít zpevněnou horní část svršku, který v takovém případě zajistí potřebnou bezpečnost, zejména v případě nečekaného pádu činek.

Například taková kulturistická obuv musí být dobře zpevněná a mít mírně zvýšenou patu, což je důležité například při dřepech. Naopak fitness dámská obuv je třeba, aby byla prodyšná a měla podrážku vyznačující se dobrou přilnavostí. 

Ať už ovšem hledáte dámské sportovní boty na běhání, posilování nebo fitness, CCC si pro vás připravilo pestrou a bohatou nabídku sportovních bot, ze kterých si jistě vyberou všechny ženy. Jejich výhodou je zejména to, že si je kromě kamenných prodejen můžete pořídit také online, což vám jistě značně ušetří čas. 

Dámské trekové boty

Dámské turistické boty si vždy vybírejte zejména dle náročnosti trasy a povahy terénu. Pokud například víte, že vaše trasa povede mokrým terénem, měly by být dané sportovní dámské boty nepromokavé a vyšší než například boty na lehkou procházku. Trekové boty na dlouhé cesty by zároveň měly být dostatečně prodyšné. Především ale musí být dostatečně pohodlné.

Pro váš maximální komfort je i v tomto případě zcela klíčová správná velikost bot. U trekových bot je totiž zapotřebí počítat s tím, že vám noha během chůze lehce oteče. Ideálně si proto vybírejte dámskou turistickou obuv v odpoledních hodinách, kdy už jste během dne něco nachodila a noha je lehce oteklá. Myslete na to, že při chůzi z kopce by se vaše prsty neměly dotýkat přední části boty. Nejlepší je vždy vyzkoušet několik modelů
a najít ten, který vaší noze nejlépe vyhovuje.