Jaké procedury nabízí město Mariánské Lázně?

Jaké procedury nabízí město Mariánské Lázně?


Po pobytu v lázních touží nejeden z nás, tak rádi bychom si konečně odpočinuli, načerpali ztracené síly
a dopřáli si nějakou tu příjemnou proceduru. I doma si můžeme zajít zaplavat nebo na masáž, ale jde jen
o chvilkové potěšení, na které pracně hledáme čas. Ale v lázních? To by byla jiná!

Když se řekne lázně

Někdo si pokaždé, kdy zaslechne slovo lázně, představí wellness, jiný klid a lázeňskou péči, další rovnou konkrétní lázeňská města. Všichni mají pravdu, jen je třeba si uvědomit, že lázně dnes nemusí být jen to wellness, kde je vířivka, bazén, sauna a možnost dopřát si masáž, ale mnohem víc. Do lázní se jezdí s různými zdravotními neduhy, od těch pohybových přes kožní, trávicí až po potíže s dýchacím ústrojím. Lázně nám od potíží mají ulevit, zároveň si v nich máme odpočinout. Jak toho dosáhnout? Nejrůznějšími procedurami.

Jaké procedury si v lázních můžete dopřát?

Nabídka procedur se liší potížemi, které řeší a mají od nich ulevit, nejčastěji se ale jedná o:

 • Popíjení minerálních pramenů, které v lázních vyvěrají. Mají různé složení, mohou být teplé a studené, každé lázně mají ty svoje prameny.
 • Minerální prameny se využívají i pro minerální koupele.
 • Některé prameny mohou být i plynné, ty se pak využívají k suchým plynovým koupelím nebo injekční léčbě. Takový pramen najdeme třeba v Mariánských Lázních, nazývá se Mariin pramen a dal městu jméno.
 • Obklady, zábaly a koupele z léčivých peloidů, tedy rašelina, slatina nebo termální bahno. Takové procedury mají pozitivní vliv na revmatické a artroskopické nemoci, zlepšují prokrvení a mírní celulitidu.
 • Nejrůznější masáže, které přinesou úlevu od bolesti zad, kloubů, i hlavy.
 • Saunové procedury
 • Solná jeskyně
 • Vířivka
 • Bazén
 • Zdravotní cvičení
 • Procházky, během kterých se vydáte k některému z vývěrů minerálních vod, natočíte si ji do lázeňského pohárku a cestou zpět ho budete popíjet. Vydat se ale můžete i na procházku po kolonádě nebo okolních zajímavostech.Kam se můžete vydat do lázní?

Procedury se odvíjí od zaměření lázní. Každé mají jiné indikace, některé se zaměřují na pohybový aparát, jiné na trávicí ústrojí, další na gynekologické problémy, onkologické problémy, kožní nemoci atd. Lázní je u nás celá řada, mezi ty nejoblíbenější patří lázně proslulého západočeského lázeňského trojúhelníku, tedy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, dál můžete navštívit Lázně Ostrožská Nová ves, lázně Poděbrady, Lázně Kynžvart, Termální lázně Velké Losiny, Lázně Bohdaneč a mnohá další lázeňská města.

Víte, že mezi lázně s nejširším indikačním seznamem potíží patří západočeské Mariánské Lázně, ve kterých najdeme víc než 40 vývěrů minerálních vod přímo ve městě a dalších cca 100 v okolí? Všechny zdejší prameny jsou studené a většina z nich se využívá při léčbě onemocnění močového ústrojí. Úlevu tu ale můžete hledat
i při onemocnění pohybového aparátu, nemocech trávicího ústrojí a dýchacích cest, metabolických, gynekologických a onkologických problémech.