Carpaccio z okurek, kiwi a červené cibule

Carpaccio z okurek, kiwi a červené cibule

Suroviny:
Salátová okurka
Kiwi
Červená cibule
Citron
Olivový olej
Uzená sůl
Černý pepř
Bazalka

 

Postup:

Okurku, kiwi a cibuli nakrájíme ostrým nožem na velmi tenké plátky. Na talíř střídavě vyskládáme okurku a kiwi. Nahoru naskládáme červenou cibuli. Navrch nastrouháme citronovou kůru (na porci z cca ¼ citronu) a pokapeme vymačkanou citronovou šťávou. Lehce zalijeme olivovým olejem, tak aby byl rovnoměrně po celém talíři stejně jako citronová šťáva. Osolíme uzenou solí a čerstvým černým pepřem. Nakonec rozložíme po celém talíři lístky čerstvé bazalky.

 

Tip šéfkuchaře:
„Kiwi vybírejte co nejtvrdší, jednak pokrmu dodá více kyseliny a jednak se lépe krájí na tenké plátky,“ doporučuje Marek Dušek, šéfkuchař a spolumajitel plzeňského Vinného bistra Beseda.

 

Rada sommelierky:
„Předkrmem otevíráme celé menu a pokud je výjimečně dobrý, jsme na startu úspěšné hostiny. Stejně výjimečný by měl být  i přípitek a víno napárované k prvnímu chodu. Ke carpacciu z okurek, kiwi a červené cibule doporučuji zvolit Bohemia Sekt Prestige brut, který vznikl jedinečnou kombinací odrůd Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. Svěžest těchto odrůd se harmonicky spojí se svěžestí vybraného  předkrmu. Vzájemná šťavnatá chuť kiwi, fresh okurka a pikantní závěr vytvoří dokonalou souhru a všechny chutě se vzájemně propojí v nevšední zážitek. Sekt následně uzavře chuťové pohárky a vy jste tak připraveni na další chod,“ vysvětluje hlavní sommelierka společnosti BOHEMIA SEKT Denisa Kolaříková.