Řepové palačinky

Řepové palačinky

Ingredience:

  • 1 hrnek bio hladké mouky Babiččina volba
  • 200 g bio předvařené červené řepy (asi 2 kousky po oloupání)
  • 2 domácí nebo bio vejce
  • 250 ml bio nebo farmářského mléka

 

Postup

Pokud máte výkonný mixér, je příprava opravdu jednoduchá. Předvařenou řepu, nebo doma uvařenou a vychladlou řepu nakrájejte na menší kousky a rozmixujte ji spolu s vejci a částí mléka na hladké pyré.  Poté postupně přidávejte mouku a zbytek mléka, dokud nedosáhnete klasické palačinkové konzistence. Nebojte se přidat trochu mléka nebo mouky podle potřeby, každá řepa může mít odlišný obsah vody, a tak se může výsledné těsto mírně lišit.  Nechejte těsto odpočinout asi 10 minut, to zabrání tomu, aby se vám palačinky na pánvi trhaly.

Na kvalitní pánev s nepřilnavým povrchem můžete mašlovačkou přidat ještě trochu másla. Každou palačinku rozlijte na pánev a krouživým pohybem nechte těsto stéct rovnoměrně do krajů. Palačinku se nesnažte obracet dřív, než se začnou okraje v pánvi samy odchlipovat. Pak ji jemně podeberte a otočte. Na druhé straně palačinku nechte minutku takzvaně dojít a je hotovo.

A co se týče zdobení, fantazii se meze nekladou – můžete si je dopřát nasladko i naslano, podle své chuti. Nechte se inspirovat aktuální sezónou a nemůžete šlápnout vedle.

 

Ingredience:

vejce řepa červená