Peruánský vrstvený bramborový koláč Causa

Peruánský vrstvený bramborový koláč Causa

Na čtyři porce budete potřebovat: 

200 g kuřecích prsou
30 g pasty Ají Amarillo
20 ml limetkové šťávy
40 g Hellmann’s majonézy
1 avokádo
1 stroužek česneku
1 červená paprika
500 g brambor Yukon Gold nebo brambor typu C
20 g čerstvého koriandru
20 g čerstvého oregana

 

Postup

Brambory uvaříme v osolené vodě. Po uvaření do nich přidáme pastu Ají Amarillo a rozmačkáme na kaši. Můžeme použít i kuchyňského robota.

Na náplň opečeme celou papriku, dokud slupka nezačne černat. Přímo z trouby ji pak vložíme do mikrotenového sáčku nebo misky, kterou překryjeme stahovací fólií tak, aby se paprika zapařila. Takto ji necháme v klidu vychladnout. Až bude možné vzít papriku do ruky, sloupneme spálenou slupku a odstraníme semínka. Nakrájíme na kostky. Kuřecí prso povaříme na mírném ohni ve slané vodě. Voda by měla být horká, neměla by se ale vařit. Uvařené maso nakrájíme také na malé kostky. V misce smícháme limetkovou šťávu, sůl, pepř, koriandr a majonézu Hellmann’s, poté přidáme maso a vše promícháme. Rozmačkáme avokádo a lehce jej ochutíme limetkovou šťávou, solí, pepřem a koriandrem.

Aby se nám Causa nerozpadla, je nutné mít všechny ingredience vychlazené. Kruhovou formu začneme plnit dolní vrstvou bramborové kaše. Následuje mix avokáda, papriky, pak kuřecí prso a na závěr bylinky.

 

Produktový tip

Majonéza Hellmann’s

Majonéza Hellmann’s, jejíž vlastnosti dosahují té nejvyšší kvality, má bohatou, krémovou konzistenci a výbornou chuť. Jejím základem jsou jednoduché ingredience jako je olej, ocet a vejce. Je vyrobena z kvalitních rostlinných olejů, které obsahují dobré tuky a je zdrojem omega-3 kyselin.

 

 

Ingredience: