Vánoce jsou za dveřmi!

Vánoce jsou za dveřmi!

Nejdůležitější svátky v roce jsou tu, připravujeme se na ně celý advent a jsou výjimečné. Ano, Vánoce jsou již na dveřmi!   Dekorace Měli bychom se především snažit, aby adventní dekorace nebyla kýčovitá. Vánoční hvězdy, frantičky nebo kouzelní andílci, vyro


Nejdůležitější svátky v roce jsou tu, připravujeme se na ně celý advent a jsou výjimečné. Ano, Vánoce jsou již na dveřmi!

vanoce 56295349

 

Dekorace

Měli bychom se především snažit, aby adventní dekorace nebyla kýčovitá. Vánoční hvězdy, frantičky nebo kouzelní andílci, vyrobení tradičními postupy náš domov ozdobí a dodají mu sváteční atmosféru. Jsou rozhodně vhodnější, než Santa Clausové šplhající po fasádě, nebo popový koncert světélek za oknem. Hlavní složkou dekorace bývají jedlové větvičky, které zdobí adventní věnec, stolní aranžmá, i girlandy. Symbolem Vánoc je světlo: vánoční náladu umocní svíčky v krásných svícnech a ochranných sklenicích do větru.

Trendy 2013dv1889057

Bílá barva a přírodní materiály budou vévodit letošním Vánocům. Led a sníh připomíná bílá, tyrkysová a modrozelená. Zajímavé je spojení zelené až tyrkysové s aktuální barvou ledově modrou.  Hlavní barvou zimy je jednoznačně bílá, která se dá krásně dozdobit a kombinovat s jinými barvami. Dekorační předměty ze skla, třeba rampouchy, vázy, nebo svíčky do větru v zimě upoutají víc, než kdy jindy. Jejich příjemným protipólem jsou předměty ze dřeva.

 Nezapomeňte na tradice

Vánoce jsou spojeny s nejrůznějšími tradicemi a zvyky. Patří mezi ně například zpívání koled, pouštění ořechových skořápek, krájení jablíček, lití olova či házení střevícem. Každý si jistě vybere to své.

Žádný stres

Na pečení a gruntování je ještě čas, tak si užijte večer po svém. Pokud máte náladu, zajděte si na masáž, v tomto ročním období je ideální, uvolní Vás a dodá energii na Vánoční přípravy. Pokud se Vám nechce z domova, dejte si alespoň příjemnou koupel, zapalte svíčky a pusťte si svou oblíbenou hudbu, na koledy bude času ještě dost.

vanoce 170513482

Krásné pohádkové Vánoce! Text: Mgr. Lucie Bönischová