Kdy je potřeba do domu zavolat instalatéra?

Kdy je potřeba do domu zavolat instalatéra?

Instalatérské práce patří mezi nejvyužívanější druhy řemesel a služeb na našem území. V každé domácnosti nebo v komerční budově je vybavení, které vyžaduje instalatérské služby. Některé prvky v domácnosti, jako například výměna baterie nebo těsnění v baterii


Instalatérské práce patří mezi nejvyužívanější druhy řemesel a služeb na našem území. V každé domácnosti nebo v komerční budově je vybavení, které vyžaduje instalatérské služby. Některé prvky v domácnosti, jako například výměna baterie nebo těsnění v baterii samozřejmě zvládne udělat manžel. Na složitější druhy prací se ovšem opravdu vyplatí využít profesionálního instalatéra.

Oprava vodovodu

Voda, topení, plyn. Ve všech těchto oblastech se musí instalatér vyznat

Základem každého spolehlivého instalatérství je široká nabídka služeb pro zákazníky. Instalatéři by neměli být soustředěni pouze na jeden konkrétní obor, ale měli by nabízet služby ve všech oblastech instalatérského řemesla. Mezi ně se řadí obor vorařství, plynařství a topenářství. Každá z těchto kategorií má svá specifika a všechny obory jsou v domácnosti občas potřeba. Abyste nemuseli hledat tři různé instalatéry pro 3 druhy prací, najděte takového, který umí vše.

Jaké služby očekávat od vodařů?

Vodaři by měli nabízet kompletní sortiment prací, které souvisí s oblastí vody v domácnostech. Základem pro vodoinstalatérské práce jsou samozřejmě rozvody vody, jejich rekonstrukce, opravy a napojení na přístroje. Součástí služeb by měly být také kanalizační práce, kdy budou zajištěny odpadní sítě a odvody vody. Vodaři také zajišťují prodej, montáže, výměny nebo revize vodoměrů. To samé platí i pro ohřívače vody. Správný vodař by vám také mohl navrhnout, jak účinně využívat vodu z vlastních zdrojů (studny, vrty, nádrže) tak, abyste dokázali šetřit výdaje za vodu. Projektování a poradenství by mělo být automatické.

V čem mohou pomoci plynaři?

Vodaři pracují převážně s vodou. Je tedy logické, že hlavním zaměřením plynařů jsou plynoinstalatérské práce. Opět by hlavní náplní měly být rozvody plynu v domácnosti, opravy a revize těchto rozvodů. Plynaři se ovšem mohou postarat také o správný výběr plynového kotle, pro vaši domácnost. Díky zkušenostem vám dokáží poradit, který druh kotle by byl nejvhodnější. U plynových kotlů by také měli nabízet opravy a revize. Možnost opravy a revizí by se samozřejmě měla týkat i ostatních plynových spotřebičů v domácnosti. S plynem si není radno zahrávat.

A jaké jsou služby topenářů?

Když vám instalatér pomůže s výběrem kotle a jeho montáží, může hned navrhnout a zrealizovat ideální rozvody topení po celé domácnosti. Možností a druhů vytápění je v dnešní době velmi mnoho a topenářské práce by měly nabízet všechny tyto možnosti. Oblíbenou variantou v současnosti je například podlahové vytápění, místo klasických radiátorů na zdi. Opravdu profesionální topenáři dokáží v dnešní době pracovat i se solární energií. Solární vytápění vám totiž může snížit náklady na vytápění velmi výrazným způsobem. Nechte si od instalatérů poradit s výběrem. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Pokud budete potřebovat instalatéry, kteří se vyznají dokonale ve všech popisovaných oblastech, můžete se obrátit na instalatéry Ekomplex.