Ženy škemrající o lichotky! Co na ně říkáte vy?

Ženy škemrající o lichotky! Co na ně říkáte vy?

Jsou všudepřítomné. Jejich komunita je velmi rozsáhlá, avšak nemá žádné specifické znaky, až na jeden. Jsou to ženy, které věčně škemrají o lichotky. Jak to dělají? Tím nejhorším možným způsobem! Neustále se před námi shazují, jenom abychom jim to rozmlouvali! Znáte někoho takového? Jistěže ano, jsou všude - v kavárnách, u kadeřnice, na plese, na zastávce, na sociálních sítích. Co jsou jejich nejčastější ,,stesky"?


 

TOHLE MI VŮBEC NESLUŠÍ!

Dívka, která si na sebe navlékne šaty a všichni házejí obdivné pohledy. Chvíli se prohlíží v zrcadle a poté pronese větu: ,,Tak tohle mi ale vůbec nesluší." Co od nás chce slyšet? ,,Blázníš? Jsi v tom dokonalá. Tenhle materiál se ti hodí k pleti a barva podtrhuje tón tvé kůže. Vypadáš v tom jako princezna, prostě dokonalost sama." Jak reagovat?  ,,Bereš mi ta slova z úst. Jsem ráda, že jsme stejného názoru."

JSEM TLUSTÁ!

Koukáte se na slečnu, s mírami 90-60-90 a váhou 50 kg, zrovna přemýšlíte, jak to že k ní Bůh byl tak štědrý a nadělil jí tak dokonalou postavu a najednou se jí otevřou ústa a vy slyšíte: ,,Já jsem tak tlustá, koukej!" A většinou to doprovodí gestem, při kterém uloví trochu kůže. Co od nás chce slyšet? ,,Ty si snad spadla z višně. Tvá postava je dokonalá, já bych za ní i zabíjela! Tak moc ti závidím." Jak reagovat?  ,,Myslím, že tohle je ten nejmenší problém, který máš." A pro efekt to ještě doprovoďte zkoumavým pohledem, kterým ji sjedete od hlavy až k patě.

JSEM TAK OŠKLIVÁ!

Většinou to vypadne z úst dívce, která má na facebooku 56 alb a v každém 976 fotek, na kterých je pouze ona, sama. Co od nás chce slyšet? ,,No kam ty na to chodíš? Zrovna včera jsme s holkama říkaly, kam se na tebe hrabou světové supermodelky. Ty tvé rysy jsou prostě dokonalé. Jsem ráda za tu čest, že tě můžu titulovat kamarádkou." Jak reagovat? ,,Teď jsi nalíčená, ale zkoumala ses po ránu? To je teprve hrůza. Obdivuji toho, kdo se vedle tebe probudí a neuteče." Zdá se vám to kruté? Vy snad chcete podporovat někoho, kdo škemrá o lichotky? Pokud cítíme, že dotyčné osobě chceme složit poklonu, uděláme to, aniž by si o to musela říct. Nesmíte být bezdůvodně zlé, ale tyto slečny je vždy potřeba včas sepsout. Vy jim děláte laskavost, protože pokud toto praktikují na vás, praktikují to i na svého partnera. A pro toho to teprve musí být pořádný oříšek. Jak podobnou situaci řešíte vy? Podělte se s námi!

 

Text: Markéta Benešová