Zimní radovánky pro děti i dospělé

Zimní radovánky pro děti i dospělé

V regionu Haslital a Jungfrau: 100% rodinné štěstí na sněhu. Haslital/Jungfrauregion, leden 2014: To, že k perfektní zimní rodinné dovolené patří více než sjezdovky určené pro rodiny s dětmi, bohatý výběr lyžařských škol a rozmanité sáňkařské trasy, vědí ve švýcars


V regionu Haslital a Jungfrau: 100% rodinné štěstí na sněhu. Haslital/Jungfrauregion, leden 2014: To, že k perfektní zimní rodinné dovolené patří více než sjezdovky určené pro rodiny s dětmi, bohatý výběr lyžařských škol a rozmanité sáňkařské trasy, vědí ve švýcarském Berner Oberlandu už dávno. Rodiny si zde vyberou mnoho dalších zimních aktivit a mohou tak naplno obdivovat krásu zimního světa.

Hasliberg_foto Jungfrau Region

V regionu Haslital a Jungfrau naleznou rodiny to, co na dovolené často marně hledají. Nabídky, které nadchnou stejnou měrou prarodiče, rodiče, teenagery i malé děti. Uprostřed nádherných švýcarských Alp si každý člen rodiny přijde na své, ať už jde o dítě na lyžařském kurzu, teenagera ve snow-parku nebo rodiče na lyžařské túře.

Když sjezdovka volá

V Haslitalu není motto „Rodiny vítány“ pouze propůjčenou pečetí kvality, ale také krédem celého regionu. Rodiny skutečně vnímají, že zde jsou vítány. Turistická lákadla se orientují na kritéria kvality, která ručí za to, že budou odpovídat rodinným přáním a požadavkům. Ve středisku zimních sportů Meiringen-Hasliberg ve Skihäslilandu Bidmi, jednom z nejkrásnějších alpských sněhových rájů, návštěvníci naleznou optimální místo pro trénink i zimní zážitky s několika dětskými vleky, vlekem pro milovníky snowboardů, kolotočem i věží se skluzavkou pro děti. Děti se zde hravým způsobem učí lyžovat pod dohledem jedné z nejlepších lyžařských škol ve Švýcarsku - Schweizer Scheesportschule Meiringen-Hasliberg. Junior park Mäsigalp slibuje zábavu zejména teenagerům. V Junior parku si mohou troufnout na skoky vzduchem a rozvíjet tak vlastní styl. Zatímco nejmladší tráví čas ve Skihäslilandu a v Junior-parku Mäsigalp, rodiče si užívají výhled do dálky z panoramatické restaurace Alpen tower. V naplánovaných aktivitách by rozhodně neměla chybět výstava Muggestutz-Wintertraum v Alpen Tower. Ukázky ze života trpaslíka Muggestutze vyvolává nadšení u všech generací. Kromě toho tu na rodiny čeká bonus v podobě střediska zimních sportů Meiringen-Hasliberg. S juniorpasem Švýcarských spolkových drah obdrží celá rodina slevu 10 % na cenu skipasu.

Lyžařská škola Hasliberg_foto Haslital

Také v regionu Jungfrau si mohou rodiny užívat výhod, jako je denní sobotní vstupenka zdarma pro dvě děti do 15 let v doprovodu platící dospělé osoby. V lyžařském středisku Kleine Scheidegg-Männlichen na děti čeká lyžařský dětský ráj Männlichen, ideální tréninkové místo se dvěma Pinocchio vleky a kouzelným kobercem. O ty úplně nejmenší se postarají v dětském koutku Snowli-Kinderclub Sunshine. Zde si mohou hrát, stavět a malovat, zatímco rodiče nerušeně lyžují. O dětský klub i o dětskou lyžařskou školu se stará zkušený tým Ski und Snowboardschule Grindelwald. Lyžařský ráj Felix lyžařské školy Felix na Männlichen patří také k velice oblíbeným. Zážitky na sjezdovce pro celou rodinu dále umožňuje lyžařské středisko Mürren-Schilthorn. V tomto středisku se děti mohou těšit na lyžařskou školu a dětský koutek, který zajišťuje Schweizer Schneesportschule Mürren-Schilthorn. Rodiče mají možnost využít čas bez dětí a vydat se na 15 km dlouhou sjezdovku Inferno. Teenagery určitě potěší snowpark „Im Rad“. Lyžařské středisko Grindelwald-First nabízí dobrodružné lyžování po sjezdovkách Bodmi Arena a Tempo 30 Slow Slope. Lyžaři se však mohou dostat také vysoko do vzduchu. First Flyer, sedačka na ocelovém laně s rychlostí až 80 km/hodinu, zajistí adrenalinový zážitek pro celou rodinu. Jízda je během zimní sezóny pro majitele platného sportovního pasu Jungfrau nebo Grindelwald-Wengen zdarma (od jednoho denního skipasu)!

Hasliberg_foto Jungfrau Region

Lákavý zimní svět

K zimní dovolené patří bezpochyby také sáňkování. Hasliberg v Haslitalu nabízí nádherné sáňkařské sjezdy a 5,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu grandiózním Rosenlauitalem doplněnou o trasu podél mocné horské kulisy na úpatí Wetterhornu. V Jungfrauregionu se nachází sáňkařská dráha „Big Pintenfritz“, která je se svými 15 km nejdelší sáňkařskou dráhou na světě. Oblíbené je také rodinné noční sáňkování. Při snowtubingu na Bussalp si zábavu užijí nejen děti. Na pneumatice lze dojet sněhovým tunelem až do údolí. Jedinečná je také jízda na velogemelu, více než 100 let starém, ručně vyráběném, kole podobném dřevěném povozu. Na sněžnicích je dále možné vydat se po stopách divokých zvířat.  Kdo má raději piruety či curling, může navštívit ledovou dráhu Casinoplatz v Meiringenu. Umělé ledové dráhy naleznou návštěvníci v Grindelwaldu, Wengenu a Mürren, přírodní ledové dráhy pak v Grindelwaldu, Wengenu a Lauterbrunnen. Pokud počasí zimním radovánkám nepřeje, představují kryté lázně v Haslitalu a Jungfrauregionu či lezecké haly Haslital a boulderingová hala v Grindewaldu ideální místa k relaxaci i aktivní dovolené. Pro teenagery dále je připraven skatepark v Meiringenu, který je jedním z mála indoor-skateparků ve Švýcarsku. Na ploše přibližně 400 m² je umístěna minirampa i streetový prostor. Teenageři určitě ocení i vůbec první indoor lanový park ve Švýcarsku, který se nachází v Grindelwaldu.

Bohatý program pro malé i velké

V Haslitalu je připraven bohatý program pro celou rodinu. Rodiny mohou ukázat své umění při malířské soutěži, dozvědět se zajímavosti o užitkových zvířatech při návštěvě stáje na Haslibergu či projevit svůj talent při vyřezávání kravičekze dřeva. Opravdovým zážitkem je sjezd do údolí na Monster-Trotti, speciálních koloběžkách se silnými gumami. Při rodinné hře „Soví přátelé“ se děti i dospělí vydají na túry na sněžnicích po trasách „Oheň a had“ a „Dobrodružný zimní les zemí trpaslíků“. „Tajný sjezd na lyžích“ k vrcholům Muggestutz a Hasen je stejně tak fascinující jako „lesní sjezd“ ke třem divokým zvířatům. Zvláštní specialitou oblasti Haslital je závodní sáňkařský kurz pro děti a dospělé. K nejvýznamnějším akcím rodinné zimy 2013/2014 se řadí Swiss Skicross Kids Tour Meiringen – Hasliberg, který proběhl v prosinci a Mezinárodní závod psích spřežení v Gadmenu 1. a 2. 3. 2014. Přímo v akci uvidí návštěvníci sibiřské husky, aljašské malamuty a grónské psy.  1. a 2. 3. 2014 patří „Skihäsliland Bidmi“ každoročnímu zimního festivalu. Mezi místní tradiční akce patří také Rivella Family Contest v Haslibergu (30. 3. 2014). Jedná se o rodinný závod na lyžích a snowboardech, kterýnabízí mimo jiné animační programpodél celé závodní trasy.

Lyžování_Grindelwald First_Jungfrau Region

V sousedním Jungfrauregionu je pro děti i dospělé připraveno bezplatné loutkové divadlo ve Wengenu s klasickými švýcarskými pohádkami jako „Děvčátko se sirkami“, „Bělinka a Růženka“ a „Rampelník“. Spousta zábavy čeká na děti během početných dětských slavností a party v lyžařských střediscích. Při pravidelně se konajících dnech plných her a kutění mohou malí dovolenkáři popustit uzdu své kreativitě. I rodiče se mohou věnovat kreativní činnosti a navštívit kurz paličkování a vyzkoušet si tak tradiční řemeslo. Kulinářské obchůzky po vsi a noční výprava na sněžnicích jsou zážitky, které by neměly chybět v žádném programu rodinné dovolené. K nejlepším rodinným událostem v Jungfrauregionu se řadí 32. ročník World Snow Festival (20. - 25. ledna 2014). V průběhu festivalu vytvářejímezinárodní umělci fascinující sochy z vysokých sněhových bloků. Rivella Family Contest se koná i v Jungfrauregionu a to 2. 3. 2014. Podobně jako v Haslitalu zde společně startuje tři až pět členů rodiny na lyžích nebo snowboardech. [gallery ids="17680,17679,17678,17677,17676,17675,17674,17673,17672,17671,17668,17669,17667,17666,17665"]