Vstříc pohádkám

Vstříc pohádkám

Sezóna výletů je v plném proudu a právě proto jsme se rozhodli vás nalákat na ryze pohádkové hrady a zámky u nás. Vyberte si podle vaší oblíbené pohádky a vydejte se na místo, kde ožívají nadpřirozené bytosti, jež vás provázeli dětstvím. Vzhůru za dobrodružstvím, pr


Sezóna výletů je v plném proudu a právě proto jsme se rozhodli vás nalákat na ryze pohádkové hrady a zámky u nás. Vyberte si podle vaší oblíbené pohádky a vydejte se na místo, kde ožívají nadpřirozené bytosti, jež vás provázeli dětstvím. Vzhůru za dobrodružstvím, právě teď je ten nejvyšší čas.

DSCN0545

Adršpach

Jen s těží byste hledali krásnější místo, pískovna, jež je lemovaná skalními útvary, vám dá pocit, že jste se ocitli v pohádce. Pozor, nebudete však daleko od pravdy, protože tady se jedna moc povedená pohádka natáčela. Ano, Honza a Markýtka a jejich Z pekla štěstí.

DSCN0510

Červená Lhota – Zlatovláska a Jiřík

Není snad nikdo, kdy by neznal báječnou a tolik pohodou českou pohádku, která je prošpikovaná chytlavými písničkami. Vytáhněte děti od počítače, hoďte batůžky na záda a vypravte se směr jižní Čechy, kde se rudý zámek nachází. Zarezervujte si dostatek času pro tento den a nakoukněte také do interiéru zámeckých komnat a hádejte s dětmi, která místnost byla Jiříkova.  Po té se svezte lodičkou po vodní ploše a zanotujte si z plna hrdla. Projděte si okolí zámku a navždy si vtiskněte do paměti romantický ráz celé historické stavby. Tip: Pošlete svým známým a rodině pohled z výletu a podepište se jako Zlatovláska.

Červená_Lhota

Bouzov – O princezně Jasněnce a létajícím ševci

Je vaší nejoblíbenější pohádkou právě tato? Pokud ano, neváhejte a vydejte se na majestátný hrad Bouzov a vzneste na vlně fantazie, odkud Jíra odnesl Míšu Kuklovou. Po prohlídce Bouzova ještě neodjíždějte domů, dejte si za cíl také ryze jeskynní duo.  Mladečské a Javoříčské jeskyně vás na dalších pár hodin hravě zaměstnají. Užijte si rodinnou atmosféru a odpočiňte si od vaření a úklidu.

Adrspach

Hrádek u Nechanic - Velen a Večernice

Právě tady měla své sídlo krásná Libuška Šafránková, která měla hned dva nápadníky. Pokud právě sem v létě zamíříte, užijete si spoustu zábavy a dokonce se můžete zapojit do dražby květin.

Červená_Lhota

Text: Lenka Zelnitiusová, Foto: Wikikedia a Lenka Zelnitiusová