Jak vyzrát na pocení

Jak vyzrát na pocení


Ano, je to právě pocení, které nám bere radost z hřejivých slunečních paprsků a také důvod, proč bychom se někdy hanbou propadli, když na naší oblíbené halence vyskáčou z pod paží mokré koláče. Přinášíme vám několik nápadů a účinných tipů, díky kterým zvládnete ukočírovat pot na únosnou hranici. 

Pozor na návaly

Pokud vás zčista jasno polije horko a rázem je vaše tělo v jednom ohni, možná na vině stojí právě návaly, za které mohou hormony a jejich nerovnováha. Pokud vám vaše menstruační krvácení vynechává, možná se o vás pokouší právě menopauza. Neváhejte navštívit lékaře a požádejte o hormonální profil. V případě, že vám tuto diagnózu potvrdí, hormonální jóga vám jistě bude pomocníkem.

Noste vzdušné oblečení a vsaďte na antiperspiranty

I když je venku teplo, dejte přednost volné a vzdušné tunice před tílkem přímo na tělo, jež vás obepíná jako druhá kůže. Také umělé látky jsou tabu. Vyhnete se nevzhledným propoceným místům a celkově nebudete ve stresu, že by vaše pocení bylo odhaleno. Ráno si přivstaňte a dopřejte si osvěžující sprchu, chloupky pravidelně odstraňujte pomocí žiletky a najděte si spolehlivý deodorant nebo antiperspirant. Velmi populární jsou ty na zcela přírodní bázi, tedy bez hliníkových solí.

Náš TIP?

Nejjemnější deodorant, který nedráždí - Bio deodoranty Saloos!

Složení šetrné k pokožce i přírodě bez hliníku, alkoholu, konzervantů, umělé parfemace a barviv je ve skutečně kvalitní přírodní bio kosmetice samozřejmostí. Saloos posouvá tento standard ještě o úroveň výš a představuje 1. český certifikovaný bio deodorant bez sody. Soda, ač přírodě nevadí, může u citlivé pokožky vyvolávat nepříjemné svědění, podráždění či vyrážku. Vymazlená Saloos receptura naopak ještě umocňuje jemnost složení extra zvláčňujícím bio kakaovým máslem a bio kokosovým olejem pro dokonalý pocit hebkého podpaží.

 

Více na www.saloos.cz.

 

Jak snížit zápach potu?

Trápí vás silný odér potu a nevíte, jak mu předcházet? Vyškrtněte z vašeho jídelníčku aromatické potraviny jako je česnek, chili, plísňové sýry, tvarůžky, alkohol a uzeniny všeho druhu. Snažte se jídelníček celkově odlehčit, dostatečně pijte, obohaťte jej o zeleninu, ovoce jako meloun, jahody, pomeranče a jablka. Zapomeňte také na barevné limonády plné barviv a jiných, snažte se, aby váš organismus nebyl zbytečně znečišťován.

 

 

 

 

Text: Lenka Zelnitiusová