Počítáte plodné dny, zoufale toužíte otěhotnět a každou přicházející menstruaci obrečíte? Je na čase přestat věšet hlavu a nechat vše na chladnějším počasí.
Ačkoliv pro to neexistu
Počítáte plodné dny, zoufale toužíte otěhotnět a každou přicházející menstruaci obrečíte? Je na čase přestat věšet hlavu a nechat vše na chladnějším počasí.
Ačkoliv pro to neexistuje žádné vědecké vysvětlení, z nějakého důvodu se nejvíce dětí v České republice rodí v červnu, červenci a srpnu. Teorií je hned několik, pojďme si probrat výhody podzimu a zimy pro oplodnění.
Delší noci, kratší dny
Jedním ze zřejmých důvodů je zkrácení dnů. Tím, že větší část dne zahaluje tma, nikoliv světlo všeobecně dříve uleháme do postele a k tulení tak dochází častěji než přes horké léto.
V zimních měsících se navíc tolik nehoníme za prací. Brzké setmění lidstvo všeobecně více unavuje a nenutí je denně se pracovně přepínat do nočních hodin. Zřejmě i proto máme přes zimu více času sami na sebe, na své koníčky a v neposlední řadě i na reprodukci.
Chladno prospívá spermiím
I samotná teplota udělá své. Pánům ostatně příliš neprospívá, když mají upnuté spodní prádlo a k tomu horké letní dny zvyšují teplotu všech orgánů včetně těch intimních. V zimě je v tomto směru přeci jen chladněji a tak se žádná část těla zbytečně nepřehřívá. I spermie jsou v chladnu aktivnější. Nemyslete si i toto má na početí svůj vliv.
Není nad pořádnou dovolenou
Další domněnkou, proč páry častěji otěhotní na podzim a v zimě, než na jaře či v létě, je doba dovolených přes prázdniny, která párům dopřává odpočinek a načerpání dostatečné energie. Ostatně dovolená jako taková, ať už v jakémkoliv měsíci prospívá k nastolení psychické pohody a snazšímu otěhotnění.
Milé dokonalé ženy, jestliže se vám doposud nepodařilo otěhotnět, nezoufejte. Čeká nás několik chladnějších měsíců, které přejí partnerskému milování. Hoďte veškeré nucené snahy za hlavu! Tím pro své štěstí uděláte víc, než si možná myslíte.
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)