Vánoce v klidu a pohodě - Je to vůbec možné?

Vánoce v klidu a pohodě - Je to vůbec možné?

Vánoce se blíží nezadržitelnou rychlostí a vy jste ve stresu z toho, zda všechno stihnete připravit, uklidit, napéct cukroví a ještě aby toho nebylo málo, nakoupit hromadu dárku pro všechny členy vaší rozvětvené rodiny? Udělejte to letos jinak a nechejte se inspirovat našimi dobře mířenými nápady.


 

Vánoční úklid: Nic se nemá přehánět!

Pokud prostě nestíháte, v práci doháníte resty, šéf vám přikládá ještě více, aby všechny zakázky byly splněny a domů přijdete úplně bez energie, tak se na pořádné vánoční gruntování vykašlete a raději se nechejte naladit oblíbenou pohádkou nebo vánočním filmem, které už teď dávají v televizi. Uklidit může vždycky, tak proč se připravovat o tu skvělou sváteční atmosféru, když je tady s námi jen jednou do roka.  Ukliďte tak, jako vždycky a  zapomeňte na vyklízení skříní a čištění koberců. Vždyť byste z těch Vánoc potom vůbec nic neměla.

 

Vánoce nejsou o dárcích, ale o tom, že jste spolu

Nemusíte každému nakoupit horu dárků, hravě postačí, když koupíte maličkost, nebo podarujete něco, co má původ ve vaší handmade výrobě. Upleťte drahému šálu, uvařte známým famózní karamelový likér nebo podarujte vaši kamarádku ručně vyrobenými pralinkami ze 70% hořké čokolády s opraženou mandlí a marcipánem. Vy si výrobu takových dárků užijete a obdarování budou nadšení snad ještě více, než kdybyste bez rozmyslu ukořistila nějaký dar.Alino

Tip: Nerozmazlujte své děti hromadou dárků, které na vás mrkají zvučnými značkami a zároveň vám v peněžence udělají pořádný průvan (i když je to samozřejmě jen na vás). Snažte se v nich zanechat dojem, že Vánoce jsou úplně o nečem jiném, o pečení perníčků s následným zábavným zdobením, o tom, že půjdete bruslit na zamrzlý rybník a především, že jejich kouzlo tkví v tom, že jste zase všichni pohromadě.

 

Péct anebo nepéct?

Není vůbec na škodu, když byt provoníte těstem na oblíbené vanilkáče, nebo vsadíte na domácí perníčky, ale určitě všeho s mírou. Patnáct druhů cukroví vážně není potřeba a navíc si můžete vyhrát i s jednoduchými nepečenými recepty. Tip: U nás doma si všichni zamilovali ovocný špíz v hořké čokoládě. Zvolit můžete jahody, banány, kiwi, hrozny nebo to, co vám chutná a máte zrovna po ruce. A co byste řekla třeba na domácí kokosové kuličky ala znamé Rafaelo? Rychlé a chutné varianty určitě existují"